Lietuvoje

2020.05.01 09:10

Karantino taisyklės, kurias būtina žinoti ilgojo savaitgalio metu

Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2020.05.01 09:10

Prasidėjus ilgajam savaitgaliui ir švelnėjant karantinui, Vyriausybė ragina šalies gyventojus neatsipalaiduoti ir laikytis vis dar galiojančių draudimų. Nors per Motinos dieną judėjimo apribojimai tarp savivaldybių netaikomi, tačiau premjeras Saulius Skvernelis gyventojus ragina atsižvelgti į gydytojų bei epidemiologų rekomendacijas ir nelankyti vyresnio amžiaus artimųjų. Siekiant, kad ilgasis savaitgalis praeitų saugiai, pateikiame Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) informaciją apie vis dar galiojančias karantino taisykles, kurias būtina žinoti.

SAM praneša, kad atviroje erdvėje, kurioje vyksta laisvalaikio užsiėmimai, turi būti ribojami lankytojų srautai. Taip pat užtikrinama, kad lankytojai būtų ne mažesniu nei 10 m atstumu nuo vienas kito ar asmenų grupių. Gali būti įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą būtina pateikti informaciją lankytojams apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kita), sudaryti galimybę tinkamai lankytojų rankų higienai, dezinfekcijai (prie įėjimo gerai matomoje vietoje pakabinti lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę ir vienkartines pirštines).

Laisvalaikio teikimo vietos administracijos taip pat yra įpareigotos prie įėjimo pateikti informaciją, kad atvirose erdvėse, kuriose vyksta laisvalaikio užsiėmimai, nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų amžiaus ir turintiems lėtinių susirgimų, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, lėtinės kvėpavimo organų ligos, lėtinės inkstų ligos ir kitos.

Lankytojai eilėse prie kasų turi laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito, už paslaugas skatinami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais. Taip pat rekomenduojama organizuoti bilietų prekybą internetu.

Taip pat į laisvalaikio organizavimo vietą negali būti įleidžiami lankytojai, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, – pavyzdžiui, karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, nurodo SAM.

Nustatyta ir tai, kad turėtų būti matuojama darbuotojų, iškart jiems atvykus į darbą, kūno temperatūra. Tai reiškia, jog turi būti užtikrinama, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių, ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima. Be to, visi darbuotojai turi būti aprūpinti apsaugos priemonėmis.

Laisvalaikio užsiėmimų vietose turi būti užtikrinta, kad lankytojai naudotų tik individualias asmenines sporto priemones ir drabužius. Dažnai liečiami įrenginių paviršiai privalo būtų valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno lankytojo.

Taip pat būtina užtikrinti, kad lankytojai naudotų tik individualias asmenines apsaugos priemones ir specialius drabužius. Jei naudojama bendra įranga, po kiekvieno panaudojimo ji turi būti valoma ir dezinfekuojama.

Taip pat primenamas vis dar galiojantis SAM nurodymas viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Kaukes privaloma dėvėti asmenims, vyresniems nei 6 metų amžiaus. Ribojimas netaikomas valgant ir geriant lauko kavinėse, taip pat profesionaliems sportininkams treniruočių metu, kaimo vietovėse bei važiuojant automobiliuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.