Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.01 09:05

Linkevičius: koronaviruso pandemija nėra kliuvinys Rusijos agresijai

Koronaviruso pandemija netrukdo Rusijai tęsti agresijos Rytų Ukrainoje, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Virusas nėra kliuvinys tiesioginei Rusijos agresijai vykdomai prieš Ukrainą. Statistika rodo, kad apšaudymų skaičius yra padidėjęs, jei lygintume su tokiu pačiu laikotarpiu pernai“, – LRT radijui penktadienį sakė ministras.

Anot jo, rytinėje Ukrainos dalyje atsirado ir „papildomų trikdžių“.

„Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos stebėtojams negalima patekti, nors priklauso pagal jų mandatą, į tam tikras teritorijas“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Reaguodamas į situaciją Rytų Ukrainoje, kai per įnirtingus mūšius žuvo vienas ukrainiečių karys, o dar keturi buvo sužeisti, užsienio reikalų ministras dar vasario pabaigoje teigė, kad Rusija ir toliau nesilaiko Minsko susitarimo.

Ukraina su separatistais rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose kovoja nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymą.

Separatistus remia Rusija, kuriai Vakarai dėl jos vaidmens šiame konflikte įvedė griežtas sankcijas.

Nuo 2014-ųjų per kovas jau žuvo daugiau kaip 13 tūkst. žmonių, nors 2015-aisiais Baltarusijos sostinėje Minske buvo pasirašyti taikos susitarimai.

L. Linkevičius taip pat pabrėžia, kad koronaviruso krizė yra palankus metas skleisti propagandą, todėl Europos valstybės turi būti budrios ir koordinuoti savo veiksmus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi