Lietuvoje

2020.05.01 08:41

Ilgojo savaitgalio orai džiugins ir išsiilgusius šilumos, ir laukusius lietaus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.05.01 08:41

Ilgąjį savaitgalį orai turėtų būti šiltesni, nei buvo ketvirtadienį, o šeštadienį galiausiai turėtų pasirodyti ir šiek tiek lietaus. Tiesa, daugiausia jo teks Žemaitijai.

Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Edita Gečaitė penktadienio dieną temperatūra kils aukščiau nei ketvirtadienį – iki 14–17, vietomis – net iki 18 laipsnių.

„Ši diena turėtų daugelyje rajonų būti graži. Debesų plauks nedaug, išskyrus pajūrio regione, vakariniame pakraštyje, tikėtina, kad užklys vienas ar kitas lietaus debesis. Saulės ten bus nelabai daug. Be to, iki pietų tikėtina, kad vėjo gūsiai sustiprės iki 15 m/s“, – teigia sinoptikė.

Šeštadienio naktį per Lietuva slinks lietaus zona ir iki ryto ji greičiausiai nespės pasiekti tik rytinio šalies pakraščio. Daugiausia lietaus klius pajūriui, Žemaitijai.

Šeštadienio dieną daugelyje Lietuvos rajonų taip pat su pertraukomis palis. Nepaisant to, šiluma išliks – naktį bus tarp 5–10 laipsnių šilumos, o dieną vėl sušils iki 14–18, vietomis – iki 12–13 laipsnių.

„Iš tiesų dalis nori į gamtą, o dalis nori lietaus, tai pagaliau lietus atkeliaus į Lietuvą“, – sako S. Gečaitė.

Anot jos, sekmadienis jau bus palankesnis pasivaikščiojimams gamtoje, nes lietus, nors ir prognozuojamas daugelyje rajonų, bet bus trumpalaikis ir temperatūra išliks aukšta – dienos metu sušils iki 13–18 laipsnių.

Dieną kartu su trumpu lietumi kartais gali sugriaudėti ir perkūnija.

Pirmadienis jau bus sausesnis ir lietaus klius mažiau.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje: https://www.lrt.lt/orai/vilnius