Lietuvoje

2020.05.01 08:16

Rizikos grupės asmenys dar turėtų susilaikyti nuo lankymosi bibliotekose

Birutė Mačienė, ELTA 2020.05.01 08:16

Dvi paskutines balandžio dienas Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje buvo tik priimamos skaitytojų perskaitytos ir per karantiną jų namuose užsibuvusios knygos. O ateinančią savaitę, nuo gegužės 4-osios, biblioteka jau plačiau atvers duris knygų pasiilgusiems lankytojams.

„Grąžinamos knygos bibliotekoje saugiai karantinuojamos 72 valandas. Nuo ateinančio pirmadienio bibliotekos knygas bus galima ne tik grąžinti, bet ir pasiimti. Taip pat bus galima skolintis ir filmų DVD bei muzikos įrašus, kurie išduodami bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, esančiame Senamiestyje“, – praneša biblioteka, turinti visame Kaune per 20 padalinių.

Tuo pačiu primenama, kad rizikos grupei priklausantiems asmenims eiti iš namų vis dar nerekomenduojama. Artimiausiu metu Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka planuoja atnaujinti ir knygų pristatymo į namus paslaugą žmonėms su judėjimo negalia bei vyresniems nei 70 metų senjorams, teigiama bibliotekos pranešime.

Kol kas skaitytojų nepriims jos remontuojamas centrinis padalinys Laisvės alėjoje bei kitas – miesto pakraštyje, Palemone. Iš pastarojo padalinio anksčiau paskolintas knygas galima grąžinti bet kuriame kitame skaitytojui patogiame bibliotekos skyriuje ar padalinyje.

Bibliotekos vadovės Nomedos Domeikienės teigimu, skaitytojams bus išduodamos tik iš anksto užsakytos knygos, filmai ar muzikos įrašai. Tik nuo gegužės 4 dienos galima užsakyti leidinius bibliotekos skyrių ir padalinių telefono numeriais, el. paštu arba per elektroninį katalogą LIBIS. Užsiregistruoti bibliotekoje ir tapti nauju skaitytoju taip pat bus galima.

V. Kudirkos bibliotekos skyriuose bei kituose padaliniuose bus aptarnaujami tik apsaugines veido kaukes ar apsaugines veido priemones dėvintys skaitytojai.

Bibliotekoje nebus galima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais, periodikos skaitykla, patiems rinktis knygas iš lentynų, nevyks edukacijos, mokymai ir renginiai. Karantino laikotarpiu nebus galima skolintis Žaislotekos žaislų bei stalo žaidimų.

Kadangi skaitytojų grąžintos knygos bus iškart karantinuojamos, jų grąžinimas į sistemą bus galimas tik po 72 val., tad prisijungus elektroniniame kataloge dar keletą dienų rodys, kad skaitytojas turi negrąžintų knygų. Dėl to rūpintis nereikėtų, nes iškart po karantinavimo laikotarpio knygos bus grąžinamos į fondą ir skaitytojai skolininkais netaps.

Be to, karantino laikotarpiu vėluojantiems grąžinti leidinius delspinigiai ir toliau skaičiuojami nebus. Tad negalintys į biblioteką atnešti knygų skaitytojai skolininkais nebus laikomi.