Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.30 18:57

Politologė sumalė į miltus Gaižauską ir jo vadovaujamą komitetą: visa tai, kas vyko, atrodė makabriškai

LRT.lt 2020.04.30 18:57

Seimo opozicijos atstovams trečiadienį nepavyko išversti iš posto Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Dainiaus Gaižausko – „valstietis“ lemiamu savo balsu nusprendė, jog toliau lieka vadovauti šiam komitetui. MRU lektorė, politologė Rima Urbonaitė šio komiteto ir jos pirmininko pastarųjų mėnesių veiklą vadina makabriška, o pats NSGK esą virsta komitetu, kuris problemas ne sprendžia, o pats jas sukuria.

„NSGK komitetas, stebint posėdžius jau beveik mėnesį, pats savaime tampa tam tikra grėsme, nes tai, kas ten vyksta, jau yra niekaip nebepateisinama. Yra tam tikras savivaliavimas, nesilaikymas tam tikrų demokratinių principų“, – apie vieno svarbiausių komitetų Seime darbą kalbėjo politologė.

Anot R. Urbonaitės, keista situacija, kuomet komiteto pirmininkas, kai jam pareikštas nepasitikėjimas, balsuoja už save. Politologė tokią elgseną vadina tiesiog „makabriškais veiksmais“.

„Balsavimas už save patį, kai tau paskelbiamas nepasitikėjimas, atrodo tiesiog makabriškai. Aš jau nekalbu, kad makabriškai atrodo tai, kad opozicija tyrimo išvadų projektą gauna jau pažymėtą kaip aštuntą variantą ir yra visiškai neįtraukiama į tuos procesus. Jeigu ponas D. Gaižauskas įsivaizduoja, kad ir neturėjo jos įtraukti. Nes opozicijos žmonės buvo kviečiami patys liudyti, tai jis tada leidžia sau laisvai interpretuoti, nes buvo išaiškinimas, kad tie žmonės neturėjo nusišalinti nuo tyrimo, todėl jie turėjo visą teisę dalyvauti rengiant projektą“, – kirčių NSGK vadovui D. Gaižauskui negailėjo politologė.

MRU lektorės teigimu, Seimas turėtų pagaliau nuodugniau atkreipti dėmesį į šį komitetą, kaip jame vyksta sprendimų priėmimas ir apskritai darbas.

„Man baisu pagalvoti, kokios išvados ir ataskaitos gali būti padarytos, jeigu, pavyzdžiui, kitų valstybių žmonės stebi, kas vyksta mūsų politiniame lauke ir paskui pateikia tam tikras išvadas. Čia yra dar viena eilinė Seimo klaida. Tas komitetas turi būti sprendžiantis problemas, o ne problemas pats sukuriantis“, – sakė R. Urbonaitė.

LRT.lt primena, kad Seimo opozicijos atstovai dar prieš kelias savaites paskelbė nepasitikintys NSGK pirmininku, „valstiečiu“ D. Gaižausku.

Opozicija kaltina komiteto pirmininką nesilaikius saviizoliacijos, kai koronaviruso infekcija apsikrėtė jo padėjėja, galimai teikus melagingą informaciją, kad atliktų koronaviruso tyrimą.

Pats D. Gaižauskas anksčiau aiškino, kad koronaviruso testas jam buvo atliktas įprasta tvarka, tai yra paskambinus karštosios koronaviruso linijos telefonu ir tyrimą atlikus mobiliame patikros punkte.

Be to, opozicijos atstovai NSGK prieš kelias savaites atsisakė dalyvauti komiteto tyrime dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių, kol premjeras Saulius Skvernelis neatsakys į jam pateiktus klausimus. Tuo metu NSGK vadovas D. Gaižauskas tvirtino, kad ministras pirmininkas į klausimus jau atsakė raštu, tačiau opozicija tvirtino, jog neturėjo galimybės S. Skverneliui užduoti papildomų klausimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi