Lietuvoje

2020.04.30 14:07

Dulkys apie sprendimą atleisti: Seime buvo sutepta Valstybės kontrolės reputacija

Lukas Blekaitis, ELTA2020.04.30 14:07

Buvęs valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys sako, kad Seime, svarstant jo atleidimą iš pareigų, buvo suteptas aukščiausiosios audito institucijos vardas.

„Noriu atsiprašyti visų buvusių ir esamų Valstybės kontrolės darbuotojų už šioje Seimo tribūnoje skleistą netiesą apie neva sumenkusį visuomenės pasitikėjimą mūsų institucija. Buvo sutepta institucijos reputacija. Pasitikėjimas šiuo metu yra didžiausias per visą 30 metų istoriją, nes šios institucijos žmonės savo darbu nugriovė tarybinės revizijos ir kontrolės tvoras, išryškėjo audito institucija, kurios taip reikia Lietuvai“, – feisbuke teigė A. Dulkys.

Pasak jo, prezidentūros siūlomas Mindaugas Macijauskas nusipelnė daugiau pagarbos prisistatymui Seime.

„Prieš daugiau nei metus pasirinkau M. Macijauską savo pavaduotoju. Mindaugas geras komandos narys, o mes apskritai buvome gera komanda. Todėl, manau, Mindaugas nusipelnė labiau etiško ir korektiško pristatymo Seimui, visuomenei ir komandai.

Organizacija – tai ne pastatas, o žmonės. Žmonės – jaučiantys, išgyvenantys, darantys išvadas. Naujam vadovui juk teks žiūrėti jiems į akis. Nors institucijos vadovų pokyčiai buvo inicijuoti viruso krizės metu, tačiau, tikiu, Mindaugas ir komanda įdės daug širdies ir su viskuo susitvarkys“, – teigė A. Dulkys.

Seimas ketvirtadienį galutinai pritarė prezidentūros siūlymui atleisti A. Dulkį iš valstybės kontrolieriaus pareigų, pasibaigus šio kadencijai. Vietoj jo Seime ketinama svarstyti M. Macijausko, su kuriuo vyks susitikimai frakcijose, kandidatūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt