Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.01 00:01

Keturiasdešimt šeštoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA 2020.05.01 00:01

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Naujausiais ketvirtadienio ryto duomenimis, šalyje iš viso nustatyti 1385 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1385; pasveikusių: 589; mirčių: 45.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Lietuvoje patvirtinta 10 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ketvirtadienio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinta 10 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius – 1385.

Pasveikusių žmonių skaičius: 589, izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 595. LRT.lt primena, kad nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 45 asmenys.

Beveik visi koronaviruso židiniai susiję su socialinės globos įstaigomis

Šiuo metu beveik visi koronaviruso židiniai yra susiję su socialinės globos įstaigomis, ketvirtadienį spaudos konferencijos metu sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Ginreta Megelinskienė.

Anot G. Megelinskienės, visi koronaviruso židiniai susiję su socialinės globos įstaigomis, išskyrus vieną – UAB „Vilnika“ esantį viruso židinį, kur nustatyti 93 atvejai. Kitų židinių Lietuvoje nėra, informavo NVSC atstovai.

Kiek anksčiau pranešta, kad koronavirusinės infekcijos atvejai nustatyti Anykščių rajone įsikūrusioje Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Poliklinikos atnaujina darbą, tačiau bus ribojimų

Poliklinikos vėl atveria duris pacientams, tačiau, siekiant užkirsti kelią galimam koronaviruso infekcijos (COVID-19) ligos plitimui, kiekviena iš jų turės organizuoti savo darbą pagal pasirengtą ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) suderintą paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, praneša ministerija.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, šis etapas reikalauja tinkamo pasirengimo, nes būtina užtikrinti tinkamą infekcijų kontrolę, pacientų ir medikų saugumą.

„Nepaisant to, kad jau dabar poliklinikos gali atverti duris savo pacientams, visgi iki tol jos turi atlikti namų darbus. Dirbti pradėti bus galima tik atsakingai pasirengus planą, kuris užtikrintų sklandų darbą, numatytų visus galimus situacijų sprendimus, kad visiems – ir personalui, ir pacientams – būtų aišku, kaip užsiregistruoti, kaip elgtis pacientui atvykus į konsultaciją, kaip organizuojamas poliklinikos darbas ir kaip elgtis kitais atvejais“, – sako ministras A. Veryga. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Patvirtinta, kaip turėsime elgtis laisvalaikio užsiėmimų vietose

Švelnėjant karantino sąlygoms, leista lankytis laisvalaikio užsiėmimų vietose, neįvardinant konkrečių veiklų sąrašo, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

SAM patikslina, kad veiklos gali vykti tik tose vietose, kurios atitinka nustatytus reikalavimus. Atviroje erdvėje, kurioje vyksta laisvalaikio užsiėmimai, turi būti ribojami lankytojų srautai. Taip pat užtikrinama, kad lankytojai būtų ne mažesniu nei 10 m. atstumu tarp vienas kito ar asmenų grupių.

Gali būti įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei 2 žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Atnaujinti skrydžiai bus kitokie

Nuo gegužės 4 d. atnaujinant dalį skrydžių, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas ir įpareigojimus tarptautinių skrydžių organizatoriams ir vežėjams, oro uostams, antžeminėms tarnyboms, darbuotojams ir keleiviams.

Balandžio 29 d. sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas priimtas atsižvelgus į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Susisiekimo ministerijos rekomendacijas bei siekiant suvaldyti galimą koronaviruso plitimo riziką. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Savaitgalį Lietuvoje budės daugiau pareigūnų

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketvirtadienį pranešė, kad artėjantį ilgąjį savaitgalį Lietuvoje budės daugiau policijos ir kitų tarnybų pareigūnų. Jie kontroliuos, kaip žmonės laikosi karantino režimo.

Daug dėmesio ketinama skirti žmonių elgesiui kurortuose ir kapinėse, kurių lankymo tikimasi dėl sekmadienį minimos Motinos dienos.

„Didesnį dėmesį skirsime kurortinėms savivaldybėms, parkams, pajūriams, paplūdimiams, taip pat kapinės bus ta vieta, kur ir savivaldybių administracijos, ir pareigūnai skirs didesnį dėmesį“, – žurnalistams sakė ministrė.

Pasak jos, sustiprintas budėjimas prasidės jau ketvirtadienį, gatvėse bus galima išvysti 40 proc. daugiau pareigūnų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Trumpinamas NVSC karštosios linijos darbo laikas

Mažėjant besikreipiančiųjų skaičiui, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) konsultantų darbo laikas trumpinamas, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Nuo šiol telefono numeriais 8 618 79984 ir 8 616 94562, kurie yra paskelbti NVSC interneto svetainėje bei kituose oficialiuose valstybės informavimo šaltiniuose, specialistai darbo dienomis konsultuos nuo 8.00 val. iki 22.00 val.

Savaitgaliais, poilsio ir švenčių dienomis – nuo 9.00 val. iki 22.00 val. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nuo ketvirtadienio leidžiama visa apimtimi atnaujinti prekybą

Nuo ketvirtadienio visa apimtimi leidžiama prekyba visose prekybos vietose, taip pat galima rengti nedidelius renginius atvirose erdvėse.

Vyriausybei priėmus sprendimą, nuo ketvirtadienio leista vykdyti prekybą visa apimtimi visose prekybos vietose, t. y. tiek turgavietėse, tiek viešose vietose, numatant, kad veikla gali būti vykdoma, jei ribojamas pirkėjų srautas.

Bus galima teikti ne tik trumpalaikio pobūdžio, t. y. iki 20 minučių trunkančias paslaugas uždarose patalpose, bet ir ilgiau trunkančias paslaugas, tačiau ribojant lankytojų srautą. Taip pat bus galima teikti paslaugas, kurių teikimas vyksta atviroje erdvėje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ilgąjį savaitgalį patikrinimų sulauks paslaugų teikėjai ir prekybininkai

Ilgąjį savaitgalį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tikrins, kaip paslaugų teikėjai ir prekybininkai laikosi reikalavimų, skirtų užkirsti kelią koronavirusui plisti visuomenėje.

Šią savaitę duris atvėrė grožio salonai ir kirpyklos, lankytojus priima lauko kavinės, nuo ketvirtadienio turguose leidžiama prekyba ne tik sodininkystės prekėmis. Visa tai paskatins didesnius žmonių srautus viešosiose erdvėse, todėl, kaip teigiama NVSC pranešime, labai svarbu, kad prekybininkai, paslaugų teikėjai ir patys paslaugų gavėjai laikytųsi nustatytų reikalavimų ir nekeltų pavojaus savo ir aplinkinių sveikatai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi