Lietuvoje

2020.05.03 12:03

Istorija išbando jus: atsakykite į klausimus apie Radvilų giminę ir laimėkite prizą!

LRT.lt2020.05.03 12:03

Portale LRT.lt tęsiasi istorijos žinių turnyras. LRT.lt ir Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto projektas kviečia visus istorijos entuziastus pasitikrinti žinias, o geriausiai pasirodžiusieji bus apdovanoti LRT prizais. Jau šeštasis testas sudarytas iš klausimų apie didingą Radvilų giminę.

Apie Radvilas šį ar aną, matyt, yra girdėjęs kone kiekvienas lietuvis. O taip pat ir lenkas ar baltarusis. Kunigaikščiai, svarbiausių valstybės pareigų laikytojai, milžiniškų turtų valdytojai, galintys pasigirti, kad tarp jų buvęs ir kardinolas, ir karalienė.

Ši didikų giminė peraugo netgi pačią Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę (tiek geografiškai, tiek chronologiškai) ir gyvuoja iki šiol. Pamatai Radviloms klestėti buvo sukloti XV–XVI a. sandūroje.

Tuomet Radvilos ir tapo Radvilos (įsitvirtino šis paveldimas giminės vardas), pirmąkart savo įtaka ir veikimu peržengė Lietuvos ribas, o sėkminga Mikalojaus Radvilaičio ir Sofijos Manvydaitės santuoka prirūpino palikuonių daugybei įtakingų postų ir giminės išsišakojimui.

Testą apie Radvilas XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje parengė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas Karolis Čižauskas, rašantis disertaciją apie Mikalojų II Radvilą. Kviečiame pasitikrinti, kiek žinote apie šią didikų giminę!

LRT.lt primena turnyro tvarką ir taisykles: po naują testą portale rasite kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį 12 valandą. Ketvirtadienį pasirodęs testas bus prieinamas iki kito testo sekmadienį, o sekmadienį pasirodęs – iki kito testo paleidimo ketvirtadienį.

Norint dalyvauti, reikia užsiregistruoti nurodant el. pašto adresą. Vienam testui kiekvienas dalyvis turi tik po vieną bandymą, atsakyti į 9 klausimus skiriamos 7 minutės.

Pasibaigus kiekvienam testui, portale bus pateikiami teisingi atsakymai su paaiškinimais ir paskelbtas geriausiai pasirodęs dalyvis, kurio lauks LRT prizas.

Penktojo testo apie litvakų kultūrą nugalėtoją ir teisingus atsakymus galite rasti ČIA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.