Lietuvoje

2020.04.30 13:56

NVSC atstovė: beveik visi koronaviruso židiniai susiję su socialinės globos įstaigomis

atnaujinta 14.50
Domantė Platūkytė, LRT.lt2020.04.30 13:56

Šiuo metu beveik visi koronaviruso židiniai yra susiję su socialinės globos įstaigomis, ketvirtadienį spaudos konferencijos metu sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Ginreta Megelinskienė.

Anot G. Megelinskienės, visi koronaviruso židiniai susiję su socialinės globos įstaigomis, išskyrus vieną – UAB „Vilnika“ esantį viruso židinį, kur nustatyti 93 atvejai. Kitų židinių Lietuvoje nėra, informavo NVSC atstovai.

Kiek anksčiau pranešta, kad koronavirusinės infekcijos atvejai nustatyti Anykščių rajone įsikūrusioje Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje ir Aknystos socialinės globos namuose.

Anot G. Megelinskienės, šiuo metu Anykščiuose dviejuose globos namuose nustatyta po vieną atvejį. Abu atvejai nustatyti darbuotojų profilaktinio tikrinimo metu. Troškūnuose susirgo valytojas, o Aknystoje – socialinio darbuotojo pareigas užimantis asmuo.

NVSC atstovės teigimu, šiuo metu imamasi priemonių, kad situacija būtų suvaldyta.

„Informacija nėra slepiama, stengiamės dalintis, bet matome, kad šis židinys nėra išplitęs, yra tik po vieną atvejį, ne taip, kaip kituose slaugos namuose“, – kalbėjo G. Megelinskienė.

Širvintų parapijos globos namuose taip pat buvo nustatytas koronaviruso atvejis, užsikrėtė čia hospitalizuotas žmogus.

Pasak G. Megelinskienės, šiuo metu atliekami pakartotiniai tyrimai personalui, kadangi kol kas NVSC „neišsprendžia rebuso“, kas galėjo būti infekcijos šaltinis. Atlikus tyrimus personalui, paaiškėjo, kad visi atsakymai neigiami. Vis dėlto realiausia, kad globos namų gyventojai gali užsikrėsti iš personalo, todėl neigiami rezultatai labai nustebino, pridūrė NVSC atstovė.

Šiuo metu koronavirusas nustatytas 14 socialinės globos įstaigų.

Tačiau G. Megelinskienė džiaugėsi, kad situacija Lietuvoje gerėja – per parą patvirtinta 10 naujų viruso atvejų, bendras skaičius – 1385. Sergančių žmonių skaičius šiuo metu yra 751, mirusiųjų – 45, o esančių izoliacijoje – 595 žmonės.

Šiuo metu hospitalizuota 115 žmonių, reanimacijoje guli 18, devyni asmenys ventiliuojami, 26 reikalingos deguonies kaukės.

Iš viso Lietuvoje COVID-19 buvo užfiksuotas 273 sveikatos priežiūros specialistams, per visą laiką buvo izoliuoti 1047 sveikatos priežiūros specialistai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.