Lietuvoje

2020.04.30 13:31

Kukuraitis apie koronavirusą globos įstaigose: temperatūros testai neparodė darbuotojų užsikrėtimo

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.04.30 13:31

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis mano, kad socialinės globos įstaigoms kovoti su koronaviruso plitimu kol kas sekasi gerai. Tiesa, anot ministro, šiose įstaigose, tikėtina, infekcija paplito per darbuotojus, kurių sveikatos būklės tikrinimai neparodė užsikrėtimo.

Ketvirtadienį Seime, Vyriausybės valandos metu, konservatorės Agnė Bilotaitė klausė ministro, ar jie neturėtų prisiimti atsakomybės dėl koronaviruso paplitimo socialinės globos įstaigose Lietuvoje.

„Ar nemanote, kad turėtumėte prisiimti atsakomybę dėl susidariusios situacijos Lietuvos globos namuose? COVID-19 nustatyti Kartenoje, Klaipėdoje, Nemenčinėje, Antaviliuose esančiuose globos namuose?“, – klausė A. Bilotaitė.

Ji teiravosi, ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) laiku pateikė instrukcijas socialinės globos įstaigoms, kaip elgtis pandemijos metu.

L. Kukuraitis tikino, kad reikalingos instrukcijos, rekomendacijos, kaip elgtis, buvo išsiuntinėtos dar kovo mėnesį, po to, kai buvo paskelbtas karantinas Lietuvoje.

Ministras atkreipė dėmesį, jog reikėtų kalbėti apie socialinės globos namus, nes būtent šios įstaigos yra SADM kompetencijos srityje. L. Kukuraičio teigimu, tokių įstaigų Lietuvoje yra 204, kuriose globojamie apie 13 tūkst. žmonių.

„Visos jos buvo informuotos, kaip turi saugotis, visos jos buvo užsidariusios, visos jos tikrino ateinančių darbuotojų sveikatą, neįleisdavo jokių lankytojų ir iki šiol neįleidžia ir visos, kiek buvo įmanoma tuo metu, [...] buvo aprūpintos apsaugos priemonėmis“, – apie socialinės globos įstaigas kalbėjo L. Kukuraitis.

Jis tikino, kad kai kurioms socialinės globos įstaigoms buvo siunčiamos papildomos apsaugos nuo koronaviruso plitimo priemonės, buvo padedama joms performuoti darbuotojų personalą.

L. Kukuraitis tvirtino manantis, kad socialinės globos įstaigos „laikosi maksimaliai gerai“, tačiau infekcijos visiškai išvengti nepavyksta.

„Socialinės globos įstaigos, mano galva, kol kas laikosi maksimaliai gerai. Deja, židiniai prasiveržia, o ypač ten, kur nėra simptomų, kai pasireiškia koronaviruso atvejis. Deja, darbuotojai patenka į įstaigas, nes jie turi ryšių su židinyje esančiais kitais asmenimis, kaip nutiko Nemenčinėje ir Antaviliuose – vieninteliai socialinės globos namai, kuriuose turime didesnį proveržį, tai yra būtent dėl to, kad Nemenčinėje įvyko proveržis ir ten darbuotojai, deja, turėdami besimptominių kontaktų, prasmuko į įstaigą ir temperatūros testai nieko neparodė. Bet ir ten maksimaliai šiuo metu valdoma situacija“, – komentavo L. Kukuraitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.