Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.30 12:22

Vilniaus Antavilių pensionate koronavirusas patvirtintas ketvirtam darbuotojui

atnaujinta 13.59
Ignas Jačauskas, BNS 2020.04.30 12:22

Vilniaus pakraštyje esančiame Antavilių pensionate koronavirusas nustatytas ketvirtam darbuotojui, ketvirtadienį paskelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Antavilių pensionate COVID-19 teigiamas rezultatas nustatytas jau keturiems darbuotojams ir 11 gyventojų, tai gyventojų skaičius nepakito, darbuotojų – prisidėjo vienu,“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį pranešė NVSC atstovė Ginreta Megelinskienė.

Anot jos, darbuotojas jau kurį laiką buvo izoliuotas dėl užsikrėtimo rizikos.

NVSC atstovė teigė, kad nei darbuotojai, nei gyventojai neturi koronaviruso infekcijos simptomų, bet nuspręsta gyventojus pervežti į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę.

„Šiuo metu 10 asmenų yra hospitalizuoti ten, jie yra prižiūrimi sveikatos priežiūros specialistų, taip pat yra teikiamos ir slaugos paslaugos“, – sakė ji.

Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, kur koronavirusas nustatytas 22 pacientams ir penkiems darbuotojams, NVSC duomenimis, naujų atvejų nėra. Izoliavus kontaktų su užsikrėtusiais turėjusius darbuotojus, atlikus patalpų dezinfekciją, įstaigoje trimis pamainomis dirbs iš Salantų slaugos ligoninės atsiųstas personalas. Taip pat, pasak G. Megelinskienės, atskirti slaugytiniai, kuriems nustatytas koronavirusas.

Širvintose atliekami pakartotiniai tyrimai personalui, nes NVSC, pasak jos, „neišsprendžia rebuso, kurgi gali būti tas infekcijos šaltinis“. Trečiadienį ištyrus personalą, visi atsakymai buvo neigiami, tyrimus nuspręsta pakartoti, nes vienintelis galimas infekcijos šaltinis, NVSC vertinimu, gali būti personalas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi