Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.30 11:46

Parlamentas nusileido Nausėdai: valstybės kontrolierius Dulkys atleistas iš pareigų

atnaujinta 12.09
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.30 11:46

Seimas, anksčiau pasipriešinęs prezidentui Gitanui Nausėdai dėl valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio atleidimo iš pareigų, galiausiai nusileido šalies vadovui – parlamentarai ketvirtadienį galiausiai pritarė A. Dulkio atleidimui.

Už A. Dulkio atleidimą iš pareigų balsavo 61 Seimo narys, siūlymui nepritarė 25 parlamentarai, susilaikė 23.

Seimas balandžio mėnesio pradžioje nutarė nesvarstyti prezidento siūlymo atleisti A. Dulkį. Tada valdantieji rėmė A. Dulkio atleidimą, bet šalies vadovo siūlymui priešinosi opozicija. Po savaitės šios prezidento iniciatyvos užblokuoti nepavyko ir Seimas nusprendė svarstyti prezidento teikimą dėl A. Dulkio atleidimo.

Seimo Audito komitetas, svarstęs prezidento dekretą dėl A. Dulkio atleidimo, nusprendė siūlyti parlamentui jam nepritarti. Tačiau Seimas, kaip jau skelbta anksčiau, nusprendė neatsižvelgti į komiteto nuomonę ir atleisti A. Dulkį iš pareigų.

Prezidentūra, į valstybės kontrolierius poziciją siūlanti valstybės kontrolieriaus pavaduotoją Mindaugą Macijauską, tikino, kad pastarasis pasiūlė ambicingesnę ir konkretesnę viziją, kaip bus siekiama trumpinti auditus, biudžeto reformų vertinimą.

Ketvirtadienį nutarta Seime M. Macijausko skyrimo į valstybės kontrolieriaus pareigas klausimo nesvarstyti, nes ne visos frakcijos spėjo susitikti su minėtu kandidatu.

Opozicija gynė A. Dulkį

Seime, diskutuojant dėl A. Dulkio atleidimo, konservatorius Kęstutis Masiulis ragino pastarojo neatleisti iš pareigų.

„Keisti gerą vadovą į galimai gerą vadovą yra rizikinga“, – tikino parlamentaras.

Jam pritarė ir kitas konservatorius Mykolas Majauskas.

„Jei niekas neturėjo pastabų dėl A. Dulkio darbo, tai kodėl turime jį atleisti? [...] Dabar mes gerai dirbusį žmogų išmetame į gatvę, nes radome žmogų, kuris kažkam atrodo geresnis“, – stebėjosi Seimo narys.

Tuo metu Mišrios Seimo narių grupės atstovas Rimantas Jonas Dagys ragino laikytis procedūrų ir gerbti prezidento valią atleisti iš pareigų A. Dulkį.

„Turime solidžiai elgtis, pagal procedūras“, – tvirtino jis.

„Socialdarbiečių“ frakcijos narys Artūras Skardžius tikino, kad ir pats Seimas galėjo aktyviau prisidėti prie Valstybės kontrolės darbo gerinimo, dažniau imdamiesi parlamentinės kontrolės.

„Prisiimkime sau kaltę, kad nebuvo jokios pagalbos A. Dulkiui, o dabar nereikia žaisti žaidimų „oi, geras žmogus, reikia jam padėti“, – komentavo A. Skardžius.

Konservatorė Agnė Bilotaitė savo ruožtu neslėpė mananti, kad A. Dulkys buvo „pavyzdingas valstybės tarnautojas“.

„Prezidentūros išsakyti argumentai tikrai silpnai skambėjo, nes vadovaujant A. Dulkiui, valstybės kontrolė buvo stipri. [...] Gal Dulkys buvo nepatogus, nes per stipriai kėlė valstybės skaudulius?“, – svarstė parlamentarė.

Valstybės kontrolierių prezidento teikimu Seimas skiria penkerių metų kadencijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi