Lietuvoje

2020.04.30 10:51

Seimas nesikreips į KT dėl skirtingų subsidijų darbuotojams

Seimas kol kas nesvarstys dviejų parlamentarų siūlymo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) išaiškinimo, ar subsidija dėl krizės praradusiems pajamas savarankiškai dirbantiesiems nediskriminuoja jų, palyginti su parama kitiems darbuotojams.

Tokį kreipimąsi teikiantys Ekonomikos bei Sveikatos reikalų komitetų nariai Remigijus Žemaitaitis ir Kęstutis Bartkevičius siūlė nutarimo projektą svarstyti ketvirtadienį juo papildant plenarinių posėdžių darbotvarkę, bet Seimas tam nepritarė. Už svarstymą balsavo 24 Seimo nariai, prieš – 35, o susilaikė 53.

Pasak kreipimosi iniciatorių Seimas, nevienodai vertindamas visų dirbančiųjų situaciją ir nustatydamas skirtingus paramos dydžius ekstremalios situacijos metu, galėjo pažeisti Konstituciją.

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks papildomą socialinių priemonių paketą gyventojams ir darbdaviams: numatomos minimalios algos dydžio subsidijas laikinai nedirbantiems, o darbo netekusiems žmonėms pusę metų būtų mokama 200 eurų darbo paieškos išmoka, tokią pat vienkartinę išmoką gaus įvairių pensijų bei šalpos išmokų gavėjai.