Lietuvoje

2020.04.30 09:13

Į Lietuvą atgabenta 10 tonų apsauginių skafandrų medikams

LRT.lt2020.04.30 09:13

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su siunta iš Kinijos. Numatoma, kad jis atgabeno beveik 10 tonų apsauginių skafandrų medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19), praneša Sveikatos ir apsaugos ministerija (SAM).

Taip pat atskraidinta 225 tūkst. vienetų tamponėlių ėminiams iš nosies imti Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai.

Pranešime nurodoma, kad jau kone mėnesį Lietuvos oro uostuose reguliariai leidžiasi lėktuvai su asmens apsaugos priemonėmis, o nuo kitos savaitės su kroviniais mūsų link pajudės ir traukiniai. Už asmens apsaugos priemonių logistiką į Lietuvą atsakinga Susisiekimo ministerija. Gautas asmens apsaugos priemones išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

SAM kiekvieną savaitę gauna patikslintus gydymo įstaigų poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, darydama gautų siuntų skirstymą, atsižvelgia į pačių įstaigų įvardintą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.