Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.30 09:28

Ilgąjį savaitgalį – sustiprintas policijos budėjimas: didesnis dėmesys kurortams ir kapinėms

atnaujinta 10.54

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketvirtadienį pranešė, kad artėjantį ilgąjį savaitgalį Lietuvoje budės daugiau policijos ir kitų tarnybų pareigūnų. Jie kontroliuos, kaip žmonės laikosi karantino režimo.

Daug dėmesio ketinama skirti žmonių elgesiui kurortuose ir kapinėse, kurių lankymo tikimasi dėl sekmadienį minimos Motinos dienos.

„Didesnį dėmesį skirsime kurortinėms savivaldybėms, parkams, pajūriams, paplūdimiams, taip pat kapinės bus ta vieta, kur ir savivaldybių administracijos, ir pareigūnai skirs didesnį dėmesį“, – žurnalistams sakė ministrė.

Pasak jos, sustiprintas budėjimas prasidės jau ketvirtadienį, gatvėse bus galima išvysti 40 proc. daugiau pareigūnų.

„Tai iš tikrųjų bus budrus savaitgalis mūsų kontroliuojančioms tarnyboms ir tikimės, kad visi verslai ir žmonės laikysis nustatytų reikalavimų“, – teigė R. Tamašunienė.

Ilgąjį savaitgalį – sustiprintas policijos budėjimas: didesnis dėmesys kurortams ir kapinėms

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sakė, kad pareigūnų pajėgumai bus išdėstyti tolygiai visoje Lietuvoje.

„Pasiliekame sau teisę pasirinktinai tikrinti transporto priemones ir taip pat tikrinti jose esančius asmenis, ar jie atitinka visus karantininius reikalavimus“, – teigė R. Požėla.

Pasak jo, bus tikrinama, ar tinkamai veikia prekybos, pramogų, maitinimo ir paslaugų teikimo įmonės.

„Atkreipsime didžiulį dėmesį į riziką patirti smurtą artimoje aplinkoje asmenų saugumo užtikrinimą, nes, kaip žinia, karantino laikotarpiu šių įvykių padaugėjo ir tai mus neramina“, – sakė policijos vadovas.

Savaitgalį Lietuvoje patruliuos apie 800 pareigūnų ekipažų.

Prieš spaudos konferenciją vidaus reikalų ministrė pranešė, kad ketvirtadienį bus sprendžiama, ar apriboti judėjimą koronaviruso paveiktame Kretingos rajone esančiame Kartenos miestelyje.

Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje nustatytas naujausias COVID-19 židinys – koronavirusas nustatytas 22 pacientams ir penkiems darbuotojams.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 1385 koronaviruso atvejai, mirė 45 žmonės, 589 pasveiko.

Ukmergės savivaldybės vadovai skelbia apie suvaldytą koronaviruso plitimą rajone

Ukmergės rajono savivaldybės vadovai ketvirtadienį paskelbė, kad koronaviruso plitimas rajone buvo suvaldytas.

Administracijos direktorius Darius Varnas pranešė, kad iš 88 užregistruotų koronavirusu užsikrėtusių žmonių 57 jau laikomi pasveikusiais, tarp pasveikusiųjų – ir 27 iš 36 užsikrėtusiųjų medikų.

„Dešimt dienų neturime nė vieno užregistruoto COVID-19 teigiamo rezultato. Tad galvojame, kad pačią situaciją esame suvaldę“, – nuotolinėje Vyriausybės spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė D. Varnas.

Ukmergės ligoninė kovą tapo pirmąja gydymo įstaiga šalyje, kurioje kilo koronaviruso protrūkis, ji, išskyrus slaugos skyrių, buvo uždaryta kovą ir duris vėl atvėrė po mėnesio.

D. Varnas BNS sakė, kad iš viso mirė aštuoni žmonės iš Ukmergės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Anot jo, šiuo metu Ukmergės ligoninėje dar neveikia trys skyriai: Vaikų ligų, Akušerijos ir Chirurgijos, 11 medikų dar yra izoliavęsi.

Tiek jis, tiek Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas dėkojo gyventojams už sąmoningumą ir tikino, kad tai kartu su savivaldybės veiksmais dezinfekuojant namų laiptines, atliekant daugiau testų dėl koronaviruso, padėjo suvaldyti situaciją.

„Džiaugiuosi už visus Ukmergės gyventojus, kurie labai reagavo į mūsų visas rekomendacijas, reikalavimus ir tikrai protrūkis neišplito“, – teigė meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi