Lietuvoje

2020.04.30 08:39

Tamašunienė: savaitgalį Lietuvoje patruliuos daugiau nei 800 ekipažų

atnaujinta 08.59

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigia, kad nors savaitgalį nebus taikomi gyventojų judėjimo ribojimai, šiomis dienomis bus didinamos patruliuojančių pareigūnų pajėgos. Jos teigimu, Lietuvoje iš viso patruliuos daugiau nei 800 ekipažų.

„Judėjimo ribojimų neplanuojama taikyti, kaip kad buvo Velykų savaitgalį. Vis dėlto tai ilgasis savaitgalis, o tai reiškia – padidėjusios rizikos laikotarpis, nes daugiau laisvadienių, žmonės planuoja pramogauti, lankyti artimuosius, leisti laiką viešose erdvėse. Dėl to šis savaitgalis mūsų policijos pareigūnams ir partneriams, padedantiems patruliuoti, bus labai sudėtingas ir aktyvus. 30-40 proc., priklausomai nuo dienos, didinamos pajėgos, 800 ir daugiau ekipažų visoje Lietuvoje patruliuos, jie kreips dėmesį, kaip laikomasi karantino nustatytų sąlygų“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė ministrė.

Pasak jos, karantinui dar nesibaigus, gyventojai vis dar privalo laikytis nustatytų taisyklių – dėvėti kaukes, laikytis socialinio atstumo, nesibūriuoti didesnėse žmonių grupėse. Į tai, kaip sakė R. Tamašunienė, kreips dėmesį ir patruliuojantys pareigūnai.

„Patruliavimas vyks ir kurortinėse zonose, parkuose, paplūdimiuose. Dėmesį reikia skirti ir kapinėms, parašyti informacinius stendus žmonėms, kad ten galioja tokios pačios (karantino – ELTA) sąlygos“, – sakė R. Tamašunienė.

Anot vidaus reikalų ministrės, magistraliniuose keliuose irgi bus patruliuojama, stebimas vykstančių žmonių srautas.

„Magistraliniuose keliuose vyks patruliavimas, žmonių srautų stebėjimas, tikrinami transporto priemonių dokumentai. Taip pat bus tikrinama, ar keliaujantys žmonės nėra įrašyti į (Nacionalinio – ELTA) visuomenės sveikatos centro sąrašus ir jiems privaloma yra saviizoliacija“, – sakė ji.

Visuotinis karantinas Lietuvoje paskelbtas nuo kovo 16 iki gegužės 11 dienos.

Bus sprendžiama, ar ilgąjį savaitgalį riboti judėjimą Kartenoje

Ketvirtadienį bus sprendžiama, ar apriboti judėjimą Kretingos rajone esančiame Kartenos miestelyje, sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje nustatytas naujausias COVID-19 židinys – koronavirusas nustatytas 22 pacientams ir penkiems darbuotojams.

„Jau vakar tie sprendimai su savivaldybe buvo ieškomi. Ten vienas yra toks niuansas, kad eina magistralinis kelias į Šiaulius, į Palangą, tai sudėtinga taip visiškai apriboti judėjimą, bet vakar policija patruliavo, saugojo perimetrą, taip pat buvo konkreti įstaiga taip pat apsupta ir izoliuota, kad prie jos neprieitų kiti žmonės“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė ministrė.

„Šiandien bus ieškoma sprendimų, ar nereikia tikrai to miestelio taip pat uždaryti kaip Nemenčinės, bet pagrindiniai sprendimai yra medikų ir infektologų, kurie vertina, kaip gali paplisti vienoje ar kitoje vietoje tas virusas“, – sakė ji.

Pasak R. Tamašunienės, sprendimas bus priimtas ketvirtadienį, nes jau vakare pareigūnai planuoja pradėti intensyvesnę kontrolę Lietuvoje.

Koronavirusu užsikrėtę yra septyni vidaus tarnybos pareigūnai

Koronavirusas yra nustatytas iš viso septyniems vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Iš 15 tūkst., mes turime septynis pareigūnus, kuriems nustatyta COVID-19 infekcija“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė.

Ji pabrėžė, kad dalis jų užsikrėtė ne tarnybos metu, o nuo artimųjų.

Pasak R. Tamašunienės, vidaus sistema yra apsirūpinusi apsaugos priemonėms ir jų pareigūnams netrūko.

Koronavirusas Lietuvoje nustatytas 1375 žmonėms.