Lietuvoje

2020.04.30 05:35

„Šviesos žemėlapio“ akcija tęsiasi vienybėje su popiežiumi Pranciškumi

LRT.lt2020.04.30 05:35

Šeštadienį popiežius Pranciškus paskelbė laišką, kuriuo pakvietė viso pasaulio tikinčiuosius Rožinio maldai už žmoniją, šiandienos negandas pavedant Mergelei Marijai – Ligonių Sveikatai; – tokiai pačiai maldai jau visą mėnesį kviečia Šiluvos šventovės inicijuota akcija „Šviesos žemėlapis“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šis Pranciškaus laiškas sukėlė didelio džiaugsmo visai akcijos komandai – tai gražus ženklas, kad Šventoji Dvasia vieningai ir nuosekliai veikia Katalikų Bažnyčioje nuo Šiluvos iki Vatikano!

Tai dar labiau pastiprino ir padrąsino ir visus akcijos dalyvius, nes pats popiežius pasauliniu mastu kviečia tikinčiuosius Švenčiausiajai Mergelei Marijai tradiciškai skiriamą gegužės mėnesį melsti Dievo Motinos užtarimo kenčiančiai žmonijai.

Labai daug žmonių visame pasaulyje šiuo metu yra priversti būti namuose, užsikrėtusių naujuoju virusu jau keli milijonai, o keli šimtai tūkstančių nuo jo mirusių. Tad popiežius siūlo šią kančios ir laisvės suvaržymo patirtį panaudoti kilniam tikslui – atrasti asmeniškai arba drauge su visa šeima kalbamo Rožinio maldos grožį.

Be to, prie rožinio jis pridėjo siūlomas dvi maldas. Vienoje iš jų ypač ryškus kreipinys į Ligonių Sveikatą: „(...) Mes atiduodame save į tavo rankas, Ligonių Sveikata, kuri neprarasdama tikėjimo stovėjai prie kryžiaus ir kentėjai kartu su kenčiančiu Jėzumi (...)“.

Visas laiško tekstas lietuviškai čia. Vatikano radijo parengta jo apžvalga lietuviškai.

Per pirmąsias keturias savaites „Šviesos žemėlapio“ akcija įtraukė gyventojus iš visos Lietuvos ir šia intencija sukalbėta 4,5 tūkstančio Rožinio maldų – „užžiebta“ virtualių švieselių akcijos žemėlapyje. Ir tai dar ne viskas – organizatoriai nuolat sulaukia telefono skambučių iš senjorų, kurie nori dalyvauti akcijoje, bet nesinaudoja internetu. Tad realus besimeldžiančių žmonių skaičius net sunkiai įsivaizduojamas.

Norinčius ir galinčius prie kovos su koronaviruso pasekmėmis prisidėti ne tik malda, bet ir geru darbu, bendradarbiaujant su Lietuvos Caritu akcijos svetainėje siūloma galimybė paaukoti pandemijos metu tam tikrame užribyje atsidūrusiems ir ypač vargstantiems asmenims bei šeimoms. Šiuo metu surinktos aukos viršija 14 tūkst. eurų ir ypač Velykų laiku parama buvo ypatingai panaudota visose Lietuvos vyskupijose.

Balandžio 2-ąją, minint šv. popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo penkioliktąsias mirties metines, ir visam pasauliui išgyvenant karantiną bei visų koronaviruso sukeltos pandemijos negandų krizę, Šiluvoje kilo akcija „Šviesos žemėlapis“.

Virtualiu būdu visos šalies gyventojai buvo kviečiami vienytis Rožinio maldoje už pandemijos atsitraukimą ir visus jos paliestuosius, prašant Mergelės Marijos, Šiluvoje nuo seno tituluojamos Ligonių Sveikata, užtarimo. Įsipareigojus maldai, žemėlapyje „uždegama“ švieselė ir jų skaičius nuo pirmosios akcijos dienos nuolat auga.

Nuo Velykų akcijos žemėlapis iš Lietuvos tapo pasauliniu, tai reiškia, kad į akciją jungtis ir pasižymėti galima iš bet kurios pasaulio vietos. Netrukus žinia apie tai pasklido per didžiuosius katalikiškus pasaulio naujienų agentūrų bei žiniasklaidos kanalų portalus ne tik anglų, lenkų, bet ir italų, slovakų net vietnamiečių kalbomis. Šiuo metu į akciją įsijungė 29 šalys.

1608-aisiais Šiluvoje įvykęs Mergelės Marijos su Kūdikiu apsireiškimas suformavo labai gilią pamaldumo Dievo Motinai tradiciją – jau daugiau nei keturis šimtmečius čia atvykstantys maldininkai su pasitikėjimu prašo jos užtarimo neįmanomuose dalykuose ir patiria daugybę malonių bei išgijimų nuo fizinių ir dvasinių negalių.

Per pora pastarųjų šimtmečių patirti stebuklai leido atsirasti Marijos - Ligonių Sveikatos titului, o jos reikšmę liudija išlikusios ir vis dar pildomos liudijimų knygos.

Šiluva kviečia visą gegužės mėnesį dar labiau pažinti Mergelę Mariją

Gegužę Šiluvos šventovė ruošiasi paminėti ypatingai dėmesį skirdama Mergelės Marijos pažinimui.

Kiekvieną gegužės mėn. šeštadienį 20 val. vyks nuotolinių pokalbių apie Mariją ciklas, pavadintas „Mergelė Marija – Šviesos ir Vilties nešėja“. Vyks tiesioginės transliacijos internetu (Šiluvos, Katalikų medijų centro, Kauno dienos bei arkivyskupijos kanalais).

Pakviesti kalbėtojai – tai šią sritį tyrinėjantys, gerai išmanantys ir pasidalinti tuo mokantys vyskupai, kunigai, diakonai ir vienuolės bei pasauliečiai – padės gilintis į Mergelės Marijos gyvenimo slėpinį nuo Velykų iki Sekminių:

Gegužės 2 d. – kun. Erastas Murauskas, „Štai tavo Motina!“ (Jn 19, 27)

Gegužės 9 d. – ses. Agnietė Ivaškevičiūtė OSB, „Žemiškasis Motinos Marijos gyvenimas“

Gegužės 16 d. – vysk. dr. Algirdas Jurevičius, „Galingas Mergelės Marijos užtarimas“

Gegužės 23 d. – diak. dr. Benas Ulevičius, „Marija – Bažnyčios Motina“

Gegužės 30 d. – kun. dr. Arnoldas Valkauskas, „Marija – Šventosios Dvasios buveinė“

Gegužės 3-ioji – Motinos diena – Šiluvoje taip pat laukia ypatinga: 12.30 val. tiesioginė šv. Mišių ir visoms Mamoms skiriamo palaiminimo transliacija per LRT televiziją iš Dievo Motinos Apsireiškimo koplyčios Šiluvoje, vadovauja paskirtasis Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

Gegužės 5 d. – 19 val. Kauno arkivyskupijos jaunimo centras kviečia į Kūrybos vakarą jungiantis su akcija „Šviesos žemėlapis“.

Gegužės 29–31 d. – Sekminių šventė Šiluvoje.

Kiekvieną vakarą 19 val. (sekmadieniais 12 val.) iš Šiluvos bazilikos vyksta tiesioginė šv. Mišių transliacija šventovės Facebook puslapyje. Šv. Mišiose meldžiamasi už visus akcijos „Šviesos žemėlapis“ dalyvius ir šio projekto bendradarbius. Po šv. Mišių - gegužinės pamaldos, skirtos Mergelės Marijos garbei.

Daugiau informacijos apie renginius ir tiesioginių transliacijų kanalų nuorodos svetainėje arba Facebook paskyroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.