Lietuvoje

2020.04.30 08:16

Išaiškintas nelegalus žvėrienos konservų cechas, mėsą duodavo vietinis medžiotojų klubas

atnaujinta 11.37
BNS2020.04.30 08:16

Aplinkosaugininkai su policijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnais trečiadienį išaiškino Švenčionių rajone veikusį nelegalų žvėrienos konservų cechą, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Tuo tarpu žvėrieną konservus gaminusiai moteriai tiekę medžiotojai sako, kad konservai buvo gaminami asmeninėms reikmėms.

Pasak aplinkosaugininkų, patikrinimo metu VMVT pareigūnai fiksavo faktą, kad nelegaliame ceche gaminami konservai. Departamento pareigūnai rado 54 vienetus žvėrienos konservų, apie 40 kilogramų žvėrienos ir 34 užšaldytas bebrų uodegas. Rasti konservai ir žvėriena konfiskuoti, aplinkosaugininkai tikrina gautą informaciją dėl brakonieriavimo.

„Nors sodybos savininkė teigė, kad konservus gamina savo reikmėms, pateisinančių dokumentų, iš kur gauta žvėrių mėsa, ji neturėjo. Vėliau prisipažino, kad mėsos gauna iš medžiotojų būrelio“, – skelbia aplinkosaugininkai.

VMVT atstovė Jurgita Savickaitė BNS sakė, kad nors nustatyta, kad šioje vietoje konservai yra gaminami, tačiau patikrinimo metu nebuvo rasta jokių duomenų, kad mėsa ar konservai yra tiekiami į rinką.

Anot jos, neradę tokių duomenų VMVT specialistai negalėjo priimti jokio sprendimo, todėl rastus produktus konfiskavo aplinkosaugininkai.

Švenčionių rajone veikiančio medžiotojų klubo „Smauglys“ pirmininkas Vincas Jocys BNS patvirtino, kad medžiotojai duodavo konservus gaminusiai moteriai mėsos ir teigė, kad dalis jos būdavo naudojama vietinės bendruomenės šventėms, o dalis – asmeninėms reikmėms bei atmetė įtarimus dėl brakonieriavimo.

„Mes duodavom, kadangi ji bendruomenės pirmininkė, bebrų uodegų pririnkdavom, kermošiams visokiems naudodavom paskui išrūkę. Mėsos duodavom, nes mūsų medžioklės plotuose jos namelis. Ji pasigamindavo konservų, ir iš vištienos turbūt, nes vištas laikė ir antis“, – sakė V. Jocys.

„Yra nedraudžiama gaminti, svarbiausia, pardavinėti negalima, o pagaminti gali kiekvienas žmogus“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, mėsą medžiotojai duodavo ir dėl to, kad klube yra tik penki nariai, o jiems leidžiama sumedžioti keturis briedžius ir 16 elnių, tad mėsos turima daugiau nei reikia patiems.

Medžiotojų klubo pirmininkas taip pat svarstė, kad skundas dėl brakonieriavimo galėjo būti pateiktas dėl to, kad moteris gyvena viena, pati nemedžioja.

„Ji su vyru seniai išsituokusi, vyras nebūna, jie ne medžiotojai. Aš manau, kad specialiai čia kažkas, pavydas čia ar sukonfliktavę su kažkuo“, – sakė V. Jocys.