Lietuvoje

2020.04.30 07:56

Nors ligoninės vėl gali atverti duris, pabrėžiama, kad jos išlieka didelės rizikos zonomis

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.30 07:56

Vyriausybė toliau švelnina karantino sąlygas ir trečiadienį leido tinkamai pasiruošusioms ligoninėms ir poliklinikoms atverti duris ir teikti planines gydymo paslaugas. Tačiau ne visos gydymo įstaigos duris praves iš karto.

Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika LRT RADIJUI nurodo, kad Šaulių ligoninė nuo pirmadienio yra pasirengusi priimti pacientus. Pasak jo, ligoninė turi pakankamai apsaugos priemonių.

„Šiuo metu praktiškai visos priemonės iš Kinijos yra atvykusios, tai tikrai apsaugos priemonių mes turime pakankamai“, – teigė jis.

Tačiau sugrįžti į prieškarantininio laikotarpio tempus bus neįmanoma.

„Sugrįžti į planinės pagalbos tiekimą, koks buvo vasario, sausio mėnesiais, mes tikrai šiandien negalėsim, nes siekiant užtikrinti infekcijų kontrolę, apsaugą pacientams ir personalui, Šiaulių ligoninė daugiausiai galėjo suteikti paslaugų 300 stacionariniams pacientams. Tai buvo optimalus skaičius. O noriu priminti, kad Šiaulių ligoninėje yra 800 vietų. Taigi, didinant pacientų skaičių, mes nebegalėsime sudaryti tokių sąlygų, kad pacientas galėtų gulėti vienas palatoje“, – aiškino Šiaulių ligoninės direktorius.

„Didelį vaidmenį mes tikimės atliks šeimos gydytojų institucijos“, – pabrėžė jis. Anot jo, būtent jos turėtų gydyti lėtines ligas.

R. Mažeika pabrėžė, koks svarbus visuomenės suvokimas, kad gydymo zona yra padidintoje rizikoje.

„Ligoninės tikrai išliks didelės rizikos zonos pacientams, kurie buvo įpratę veržtis į terapinius skyrius“, – nurodė jis.

Rajonų ligoninių asociacijos vadovas, Pakruojo ligoninės direktorius Vygantas Sudaris pabrėžė, kad Pakruojo ligoninė turės dar įvertinti paslaugų poreikį.

„Esu įsitikinęs, kad pirmiausia turėtų pradėti dirbti šeimos gydytojų kabinetai, o toliau paslaugas reikia įvertinti pagal poreikį. Vėlgi, apsauga darbuotojų ir pacientų sudaro šokių tokių iššūkių, vien dėl pačių pacientų sąmoningumo“, – teigė V. Sudaris.

Pirmiausia, anot Pakruojo ligoninės direktoriaus, pradės veikti planinės gydymo paslaugos.

„Manau, kad po mažu atidaryti planinę pagalbą, kuri daugiau yra ambulatorinės grandies lygmenyje, o jau po to galvoti apie kažkokias tai dienos chirurgijos ar dienos stacionaro paslaugas“, – nurodė jis.

Rajonų ligoninėse apsaugos priemonių medikams taip pat užtenka, tvirtina V. Sudaris.Tačiau pasak jo, svarbiausias klausimas, kuriam laikui jų užteks.

„Jeigu mes užtęsime dar pusę metų karantiną, tai tikrai esamas kiekis, manau šiuo metu apie mėnesį, pusantro turime susikaupę. Vėlgi, pacientų kiekis nulemia apsaugos priemonių skaičių. Atsakyti į klausimą kuriam laikui užteks, ko gero atsakyti negalėtų niekas. Čia tik tai preliminarūs skaičiavimai. Mėnuo, gal dvi savaitės“, – kalbėjo Pakruojo ligoninės direktorius.

Anot V. Sudario, didžiausias nerimas išlieka darbuotojų apsauga: „Nėra kalbama apie tai, kaip dažnai ir aš bus iš viso tikrinami darbuotojai, kurie pradės dirbti, kad ir ambulatorinėje grandyje, dėl COVID-19 viruso apsikrėtimo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.