Lietuvoje

2020.04.29 18:22

Lingienė apie situaciją Antavilių pensionate: 11 pacientų užsikrėtę koronavirusu

atnaujinta 19.36

Situacija Antavilių pensionate negerėja. Kaip praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, trečiadienį pensionate koronaviruso infekcija nustatyta dar 10 pacientų. Iš viso koronavirusas nustatytas jau 11 pacientų ir 4 darbuotojams.

„Turėjome informaciją apie vieną susirgusį pacientą ir 4 darbuotojus. Atlikus epidemiologinį tyrimą buvo nustatyta 90 santykių turėjusių gyventojų ir buvo atlikti 89 tyrimai, nes vienas asmuo, kuriam nustatytas COVID-19, jau stacionarizuotas. Tai iš 89 yra nustatyta 10 COVID-19 teigiamų pacientų“, – sako R. Lingienė.

NVSC atstovės Ginretos Megelinskienės teigimu, sergantys globotiniai dar trečiadienį turėtų būti pervežti į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę.

„Vienas asmuo jau yra hospitalizuotas Santaros klinikose“, – kalbėjo G. Megelinskienė.

Anot jos, dėl koronaviruso tirti globotiniai, gyvenantys dviejuose skirtinguose korpusuose, tačiau koronavirusas nustatytas tik vieno korpuso pacientams.

„Likusieji pacientai gyvens savo įprastą gyvenimą, tačiau jie, aišku, yra vertinami kaip didelės rizikos sąlytį turėję asmenys“, – sakė G. Megelinskienė.

Ji tikina, kad pacientų būklė nėra pablogėjusi, tačiau rezultatai rodo, kad Antaviliuose COVID-19 protrūkis gali būti paplitęs.

„Pirminiais duomenimis, jų sveikatos būklė dėl COVID-19 subjektyviai nėra pablogėjusi. Visi šie asmenys gyveno viename korpuse. Paaiškėjo, kad buvo darbuotoja, kuri yra užsikrėtusi ir dirbo su asmenimis dviejuose korpusuose. Jei tokių darbuotojų bus daugiau neatmesčiau, kad šis protrūkis gali būti praplitęs“, – tikina R. Lingienė.

LRT.lt primena, kad pirmasis koronaviruso atvejis Antavilių pensionato gyventojui buvo nustatytas antradienį.

Antavilių pensionatas nuo Nemenčinės nutolęs maždaug dešimt kilometrų. Iš viso pensionate dirba 152 asmenys, prižiūrimi – 292 žmonės.

Per penkis tūkstančius gyventojų turintis Vilniaus rajono Nemenčinės miestelis balandžio viduryje buvo uždarytas dėl koronaviruso plitimo grėsmės. Čia ligos židiniu buvo tapusi siuvimo įmonė „Vilnika“, COVID-19 nustatytas 89 darbuotojams, užkratas aptiktas ir dviems globos namų „Senevita“ darbuotojams, vienam Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojui.

Atvykimas ir išvykimas iš Nemenčinės buvo apribotas iki balandžio 24 dienos imtinai.