Lietuvoje

2020.04.29 16:47

Premjeras: didelė tikimybė, kad karantinas bus pratęstas, bet turėsime mažiau ribojimų

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.04.29 16:47

Didelė tikimybė, kad karantino dėl koronaviruso grėsmės laikotarpis Lietuvoje bus dar kartą pratęstas, tačiau bus panaikinti anksčiau įsigalioję ribojimai, tikina ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Trečiadienį spaudos konferencijos metu premjeras teigė, kad Vyriausybė karantino laikotarpio, kuris pratęstas iki gegužės 11 d., pratęsimo klausimo ministrų kabinetas nesvarstė.

S. Skvernelio teigimu, šiuo metu koronaviruso infekcijos plitimas yra kontroliuojamas, tačiau karantino pratęsimo klausimas priklausys ir nuo visuomenės elgesio. Anot jo, ilgąjį Velykų savaitgalį žmonės laikėsi karantino režimo, tad, vylėsi S. Skvernelis, visuomenė tokia pat atsakinga išliks ir artėjančio, kito ilgojo savaitgalio metu.

„Jeigu mes lygiai tokie patys išliksime ir šį ilgąjį savaitgalį jau su švelnesnėmis karantino sąlygomis, ir turėsime tokius skaičius, tai bus vieni sprendimai, jei ne – bus kiti sprendimai“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot premjero, vis dėlto panašu, kad karantino laikotarpis bus pratęstas, tačiau jo sąlygos bus sušvelnintos.

„Aišku, yra didelė tikimybė, kad karantinas dar bus pratęstas. Bet, aišku, jūs matote, kad per tas dvi savaites arba kas savaitę yra švelnėjančios sąlygos, tai turėsime karantiną, kur bus ypatingas režimas, bet pakankamai daug sušvelnintų įvairiausių veiklų ir nuimtų ribojimų“, – aiškino Vyriausybės vadovas.

Lietuvoje šiuo metu yra patvirtinti 1375 koronaviruso atvejai, nuo ligos mirė 45 žmonės, pasveiko 563.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.