Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.29 16:33

Besirengiant galimai antrajai COVID-19 bangai, Lietuva sieks tapti medicinos priemonių kaupimo centru

LRT.lt 2020.04.29 16:33

Trečiadienį Vyriausybės pasitarime pritarta Susisiekimo ministerijos siūlymui siekti Lietuvoje įsteigti regioninį Europos Sąjungos (ES) medicinos priemonių atsargų kaupimo centrą, nurodoma pranešime.

Europos Komisija (EK) planuoja steigti strateginį ES medicininių pajėgumų ir priemonių rezervą, kuris galėtų būti laikomas 4–6 ES valstybėse narėse, išsidėsčiusiose per visą ES teritoriją. Numatoma, kad pirmieji tokie centrai galėtų atsirasti artimiausiu metu, siekiant didinti ES pasirengimą kovai su antrąja COVID-19 banga.

„Nemažai šalių narių jau teikia paraiškas savo teritorijose steigti regioninius kaupimo centrus. Lietuva turi privalumų dėl patogios geografinės padėties, tai leistų, esant reikalui, aptarnauti kaimynines ES šalis nares“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Priimanti šalis, kurios teritorijoje būtų įsteigtas regioninis priemonių kaupimo centras, būtų atsakinga už priemonių įsigijimą ir saugojimą, o EK reagavimo į nelaimes koordinavimo centras – už priemonių paskirstymo organizavimą. Regioniniam ES medicininių priemonių atsargų įsigijimui ir saugojimui numatoma skirti finansinę ES paramą iki 100 proc. veiklos išlaidų.

Nurodoma, kad daugiafunkciniai sandėliai priemonių kaupimui būtų kuriami 3–7 metų laikotarpiui. Priimančioji šalis turėtų užtikrinti asmeninių apsaugos priemonių ir ventiliatorių, o paskui vakcinų ir vaistų įsigijimą bei priemonių transportavimo intermodalumą.

Lietuva planuoja oficialią paraišką EK Europos civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos operacijų generaliniam direktoratui pateikti iki gegužės 29 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi