Lietuvoje

2020.04.29 15:10

Patikslinta, kaip turėtų būti skiriami priedai su koronavirusu kovojantiems medikams

LRT.lt 2020.04.29 15:10

Vyriausybė posėdyje trečiadienį nustatė tvarką, kaip bus skiriami priedai gydymo įstaigų darbuotojams, kurie dirba su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, kurie vykdo prevenciją ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose.

Pranešime žiniasklaidai nurodoma, kad Seimas jau anksčiau buvo pritaręs šiems darbuotojams mokėti nuo 60 iki 100 procentų didesnius atlyginimus. Jie bus mokami nuo karantino paskelbimo mėnesio pradžios, t. y. nuo kovo mėnesio, iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos.

Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai (LNSS) priklausančių gydymo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimo konkretų procentinį dydį nustatys įstaigos vadovas, atsižvelgęs į darbuotojo atliekamų funkcijų pobūdį, taip pat paslaugų sudėtingumą, atsakomybės lygį, darbo krūvį bei veiklos mastą.

Patikslinama, kad bus žiūrima, ar, pavyzdžiui, darbuotojai artimai kontaktuoja su koronavirusu infekuotais pacientais, atlieka jiems intervencines procedūras, ima tepinėlius ar dirba su ėminiais laboratorijose ir pan., ar jiems pavesti darbai viršija nustatytas darbo valandas, ar jie pavaduoja kitus tuo metu negalinčius dirbti medikus ir pan.

Priemokos dydis taip pat priklausys nuo mediko darbovietės, t. y. ar jis dirba GMP brigadoje, infekcinių ligų, intensyvios terapijos ir reanimacijos, priėmimo-skubiosios pagalbos ar kituose užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės padaliniuose, tokiuose, kaip karščiavimo klinikos ar mobilieji punktai.

Gydymo įstaigose, nepriklausančiose LNSS, priemokų medikams dydį vadovai turės nustatyti patys, bet valstybės biudžeto lėšomis bus kompensuojama ne daugiau kaip 100 procentų padidintas darbuotojo darbo užmokestis.

Sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis turinčioms LNSS įstaigoms lėšos darbo užmokesčio didinimui bus skiriamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, o tokių sutarčių neturinčioms – iš valstybės biudžeto.