Lietuvoje

2020.04.30 00:00

Keturiasdešimt penktoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 11.30
LRT.lt, BNS, ELTA2020.04.30 00:00

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Naujausiais ketvirtadienio ryto duomenimis, šalyje iš viso nustatyti 1385 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1385; pasveikusių: 589; mirčių: 45.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Per parą – 10 atvejų

Kaip trečiadienį ryte pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuvoje per parą patvirtintas 31 naujas koronaviruso atvejis, ketvirtadienį paskelbta, kad užfiksuota dar 10 atvejų, tad bendras skaičius – 1385. LRT.lt primena, kad nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 45 asmenys.

Naujas koronaviruso židinys Kartenoje

Koronaviruso protrūkis Kartenos katalikiškojoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje sudėtingėja – naujausiais tyrimo duomenimis, infekcija užsikrėtė net 22 pacientai.

Apie tai trečiadienio rytą informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Kartenoje užsikrėtė ir penki gydytojai. „Padėtis yra labai rimta. Tai yra labai didelis židinys“, – apie Kartenos katalikiškąją palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę LRT.lt sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. Meras pabrėžė, kad yra dar viena labai didelė bėda, – nerandama medikų viruso apimtai ligoninei. Nuolatiniai ligoninės darbuotojai turės izoliuotis.

Trečiadienį sulaukta Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės personalo tyrimų rezultatų. Kaip sakė meras A. Kalnius, atlikti tyrimai 14 darbuotojų. Jo žiniomis, penkiems iš jų patvirtintas koronavirusas, aštuonių tyrimo rezultatas neigiamas, vieno atsakymo dar laukiama. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Santaros klinikose mirė koronavirusu užsikrėtusi pacientė

Vilniuje, Santaros klinikose, trečiadienį mirė koronavirusu užsikrėtusi moteris, tačiau nustatyta, kad jos mirties priežastis – kitos sveikatos problemos.

„Gavome pranešimą iš Santaros klinikų, bet mirties priežastis yra kita – ne COVID-19, bet asmuo sirgo koronavirusu“, – BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos teigimu,1930 metais gimusi moteris turėjo ūmių žarnyno problemų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Atnaujinami skrydžiai, leidžiama prekiauti ne maisto produktais turgavietėse

Vyriausybė pritarė trečiajam karantino švelninimo etapui. Jau nuo ketvirtadienio atnaujinama turgaviečių veikla, bus leidžiami skrydžiai į užsienį, o reikalavimas dėvėti apsaugines kaukes nebus taikomas esant už gyvenamosios vietovės ribų.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė naujoms karantino švelninimo priemonės. Pagal priimtą trečiąjį karantino švelninimo etapą, jau balandžio 30 d. bus leidžiama atnaujinti tam tikrų maršrutų skrydžius.

Šiuo metu Lietuvos oro erdvė uždaryta ir skrydžiai galimi tik su specialiu susisiekimo ir užsienio ministrų leidimu, tačiau nuo balandžio 30 dienos bus naikinamas skrydžių draudimas maršrutams, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė, gavusi Užsienio reikalų ministro siūlymą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pensininkams ir bedarbiams skirs po 200 eurų

Trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė naujam ekonomikos gelbėjimo planui, kuriam papildomai numatoma skirti 1 mlrd. eurų. Žadama subsidijuoti dalį atlyginimo, netekusiems darbo pusę metų mokėti 200 eurų darbo paieškos išmoką, o pensininkams išmokėti vienkartines 200 eurų išmokas.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino specialias priemones po karantino darbuotojams, darbo netekusiems žmonėms ir darbdaviams, kurio bendra vertė siekia 931,7 mln. eurų. Skaičiuojama, kad Vyriausybės pasiūlytos priemonės palies apie 1,4 mln. gyventojų

Vyriausybės pasiūlymams dar turės pritarti ir Seimas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dalis ligoninių jau galėtų atnaujinti planines paslaugas

Kaip LRT RADIJUI kalbėjo Sveikatos apsaugos viceministė Lina Jaruševičienė, dalis ligoninių jau ir šiandien yra pasirengusios atnaujinti planinių paslaugų teikimą, ministerija yra apie tai informuota, tačiau, greičiausiai, didesnėmis apsukomis gydymo įstaigos pradės dirbti po ilgojo savaitgalio.

„Jeigu Vyriausybė patvirtins sveikatos priežiūros planinių paslaugų atnaujinimo planą, tai kažkokių ribojimų, nuo kada jos galėtų būti teikiamos, nebus. Įstaigos galės startuoti iš karto, jeigu tik jos bus pasiruošę ir atitiks visus saugumo reikalavimus“, – teigė sveikatos apsaugos viceministė Lina Jaruševičienė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Rekomenduos mokslo metus pradėti vėliau

Dėl koronaviruso grėsmės ir karantino užsitęsus brandos egzaminams ir nusikeliant priėmimui į aukštąsias mokyklas, turėtų keistis ir mokslo metų pradžia. Bendrojo ugdymo mokyklose šios datos neketinama keisti ir mokslo metai prasidėtų rugsėjo 1-ąją, o aukštosiose mokyklose – dviem savaitėmis vėliau.

Aukštosios mokyklos buvo išsakiusios nuomonę, kad pirmakursiams mokslai galėtų prasidėti rugsėjo 14-ąją, o aukštesnių kursų studentams – įprastu laiku, rugsėjo 1-ąją.

Kaip Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, ministerija rekomenduos aukštosioms mokykloms visiems studentams studijas pradėti tuo pačiu laiku – nuo rugsėjo 14-osios. Daugiau skaitykite čia.

Pateiktos detalesnė rekomendacijos grožio paslaugoms

Pradėjus antrąjį karantino švelninimo etapą ir pradėjus veikti kirpykloms bei nagų priežiūros salonams, Sveikatos apsaugos ministerija išplėtė rekomendacijas, kaip užtikrinti saugų klientų aptarnavimą šiose grožio paslaugų teikimo vietose.

Karantino metu leidžiama teikti plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) paslaugas ir nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo) paslaugas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Antavilių pensionate 11 pacientų užsikrėtę koronavirusu

Situacija Antavilių pensionate negerėja. Kaip praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, trečiadienį pensionate koronaviruso infekcija nustatyta dar 10 pacientų. Iš viso koronavirusas nustatytas jau 11 pacientų ir 4 darbuotojams.

„Turėjome informaciją apie vieną susirgusį pacientą ir 4 darbuotojus. Atlikus epidemiologinį tyrimą buvo nustatyta 90 santykių turėjusių gyventojų ir buvo atlikti 89 tyrimai, nes vienas asmuo, kuriam nustatytas COVID-19, jau stacionarizuotas. Tai iš 89 yra nustatyta 10 COVID-19 teigiamų pacientų“, – sako R. Lingienė.

NVSC atstovės Ginretos Megelinskienės teigimu, sergantys globotiniai dar trečiadienį turėtų būti pervežti į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt