Lietuvoje

2020.04.29 13:12

Santaros klinikose mirė koronavirusu užsikrėtusi moteris, tačiau mirties priežastis – kita

atnaujinta 14.36
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt, BNS2020.04.29 13:12

Vilniuje, Santaros klinikose, trečiadienį mirė koronavirusu užsikrėtusi moteris, tačiau nustatyta, kad jos mirties priežastis – kitos sveikatos problemos.

„Gavome pranešimą iš Santaros klinikų, bet mirties priežastis yra kita – ne COVID-19, bet asmuo sirgo koronavirusu“, – BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos teigimu,1930 metais gimusi moteris turėjo ūmių žarnyno problemų.

Senyvo amžiaus moteris iš Širvintų parapijos globos namų, suprastėjus sveikatos būklei, buvo pervežta į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, kur jai nustatytas koronavirusas.

„Ji buvo Širvintose, tačiau, sutrikus sveikatai, ji hospitalizuota Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje ir ten jai patvirtintas koronavirusas“, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė.

Kiek anksčiau apie kraštiečio netektį savo feisbuko paskyroje pranešė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

„Neramią žinią apie 7-ąjį COVID-19 atvejį mūsų rajone seka liūdna žinia. Ką tik gautas pranešimas apie tai, kad Širvintų parapijos globos namų gyventojo gyvybė užgeso Vilniaus „Santaros“ klinikose. Nuoširdi užuojauta artimiesiems“, – naujausia informacija pasidalino rajono vadovė.

Merės teigimu ir turimomis žiniomis, ligos atvejis dar išvakarėse buvo nustatytas garbaus amžiaus pacientui iš privačių Širvintų parapijos globos namų. Liga nustatyta pacientą dėl simptomų nuvežus į Vilniaus gydymo įstaigą.

„Gavus šį pranešimą, nedelsiant susisiekta su Parapijos globos namų valdytoju. Visi veiksmai yra derinami su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru“, – teigia Ž. Pinskuvienė.

Pasak jos, įstaigoje dirba 32 darbuotojų, o gyvena 51 asmuo.

„Operatyviai susisiekus su laboratorija, gauta ir papildomų testų, kurie artimiausiu metu bus atlikti visiems globos namų gyventojams. Ši žinia dar kartą parodo, kad atsipalaiduoti negalime“, – teigia merė.

Kad infekcijos atvejis fiksuotas Širvintų rajone, spaudos konferencijoje pranešė ir NVSC specialistai.

„Šiuo metu aiškinamės situaciją ir bandome sukonkretinti, kadangi turime duomenų, kad asmuo buvo pervežtas į ligoninę antradienį, tačiau turime sukonkretinti, kokia buvo situacija ir tai atlieka NVSC specialistai“, – sakė NVSC specialistė Ginreta Megelinskienė.

Anot specialistės, koronaviruso nustatytas atvejis be infekcijai būdingų simptomų ir tik gydymo įstaigoje, tiriant dėl kitų simptomų aptiktas COVID-19 teigiamas rezultatas.

„Asmuo buvo hospitalizuotas Širvintų parapijos globos namuose, pervežtas į ligoninę, jam nebuvo pasireiškę būdingi COVID-19 simptomai, bent jau pirminiais duomenimis, tačiau dėl kitų simptomų jis buvo pervežtas ir jam ligoninėje nustatytas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Lietuvoje iki šiol patvirtinti 1375 koronaviruso atvejai, mirė 45 žmonės, 563 asmenys pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt