Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.29 12:31

Kretingos rajono meras: Kartenoje – penki COVID-19 užsikrėtę medikai, ieškoma, kuo juos pakeisti

medikams siūlo 35-45 eurus už valandą; atnaujinta 14.15

„Padėtis yra labai rimta. Tai yra labai didelis židinys“, – apie Kartenos katalikiškąją palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę LRT.lt sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. Meras pabrėžė, kad yra dar viena labai didelė bėda, – nerandama medikų viruso apimtai ligoninei. Nuolatiniai ligoninės darbuotojai turės izoliuotis. 

Trečiadienį sulaukta Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės personalo tyrimų rezultatų. Kaip sakė meras A. Kalnius, atlikti tyrimai 14 darbuotojų. Jo žiniomis, penkiems iš jų patvirtintas koronavirusas, aštuonių tyrimo rezultatas neigiamas, vieno atsakymo dar laukiama.

Vėliau šią informaciją patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija. Anot ministerijos, epidemiologinis tyrimas Kartenoje tęsiamas.

Meras pabrėžė, kad dabar sprendžiama, kas pakeis šiuo metu ligoninėje dirbančius žmones. Jų pamaina jau pasibaigusi, bet paprašyta padirbėti ilgiau.

Kaip sakė meras, kol kas dirba naktį budėję du medikai. Su jais buvo sutarta, kad po darbo jie neišeis, bet pratęs darbą, kol bus rasta, kas juos pakeis.

„Drauge su visų rajono medicinos įstaigų vadovais ieškome, kas skubiai galėtų pakeisti ligoninės Kartenoje personalą“, – sakė meras.

Vidudienį meras neslėpė, kad yra labai rimta problema – nepavyksta rasti medikų, kurie padirbėtų Kartenos ligoninėje. Anot A. Kalniaus, jiems bus mokami priedai, esant poreikiui bus užtikrintas apgyvendinimas.

„Dirbsiantiems Kartenos ligoninėje dieninėje pamainoje bus mokamas 35 Eur (1 val.), naktinėje pamainoje – 45 Eur (1 val.) atlyginimas neatskaičius mokesčių.
Personalas bus aprūpintas visomis apsaugos priemonėmis“, – paskelbė meras.

Meras sakė, kad buvo nutarta, kad ligoniai iš Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės nebus išvežami ir koronaviruso židinys bus gesinamas vietoje.

„Vakar vėlai vakare gavome patvirtinimą, kad yra 21 užsikrėtęs ligonis, personalo tyrimų rezultatų dar nesame gavę. Laukiame jų. Tačiau visiems darbuotojams, kurie neprivalėjo eiti į darbą, perduota, kad būtų izoliacijoje, o tie, kurie dirba, kad būtų pasiruošę dirbti“, – kalbėjo A. Kalnius.

A. Kalnius trečiadienio popietę pranešė apie dar vienam Kartenos katalikiškos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientui pakilusią aukštą temperatūrą. Pasak savivaldybės mero, pacientą planuojama pervežti į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

„Kalbėjome su ten dirbančiu mediku, kuris informavo, kad vienam pacientui pakilo aukšta temperatūra. Kadangi tai yra COVID-19 simptomai, tikriausiai (pacientas – ELTA) bus vežamas į Klaipėdos universitetinę ligoninę“, – Eltai sakė A. Kalnius.

Anot mero, atvykę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai nurodė, ko imtis, kad nedirbtų, nesusidurtų užsikrėtę ir sveiki žmonės.

Siekiant išvengti užkrato plitimo, Kartenos ligoninėje nutrauktas maisto ruošimas.

„Šiltas maistas triskart per dieną bus atvežamas iš kitos ligoninės. Taip nutarėme, kad neitų į darbą tas personalas, kuris ruošia maistą“, – sakė Kretingos rajono meras.

Taip pat papildomai dezinfekuojamas miestelis – seniūnijos patalpos, erdvės prie parduotuvių, degalinės.

„Taip pat informavome gyventojus, kad kilo grėsmė, kad griežčiau laikytųsi karantino. Mums padeda policijos ekipažas“, – sakė meras.

Pačiame Kartenos miestelyje gyvena apie tūkstantį žmonių, o seniūnijoje – per 1 600.

„Pirmadienio vakarą sužinojome, kad vienas žmogus yra užsikrėtęs. Tas žmogus turėjo būti išrašytas iš Kartenos ligoninės.

Prieš tai padarant buvo paimtas ėminys dėl koronaviruso. Iš trijų išrašomų ligonių vienam buvo patvirtintas užsikrėtimas. Ta ligonė iškart buvo išvežta į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Antradienį iš ryto ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimą, kad būtų patikrinti visi slaugomi ligoniai ir darbuotojai“, – Kartenos problemos priešistorę pasakojo meras A. Kalnius.

Kaip pasakojo A. Kalnius, Kartenos ligoninėje koronavirusu užsikrėtusių žmonių simptomai nėra sunkūs.

„Tačiau, žinoma, jie turi kitų ligų. Be to, tai senyvi žmonės“, – pabrėžė meras. Jis sakė, kad 10 ligonių nevaikštantys, likę šiek tiek vaikšto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi