Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.29 12:07

Veryga: sporto klubai kol kas negalės atnaujinti veiklos

atnaujinta 12.48

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį kalbėjo, kad sveikatos priežiūros įstaigos, Vyriausybei priėmus sprendimą, galės atnaujinti konsultacines paslaugas, tačiau turės parengti planus dėl apsisaugojimo.

Ministras kalbėjo, kad trečiadienio Vyriausybės posėdyje bus svarstomi du klausimai, susiję su išmokomis medikams. Vienas jų bus susijęs su kompensavimu ir draudimo išmokų tvarka dirbantiems ypač užkrečiamų ligų židiniuose. Bus siūloma, kad tokie darbuotojai, kurie užsikrėtė koronavirusu, gautų kompensacijas ir papildomas vienkartines draudimo išmokas, o jų mirties atveju artimiesiems būtų išmokėta 93,1 darbo užmokesčio dydžio kompensacija.

Antruoju klausimu bus sprendžiama dėl detalizuotos tvarkos, kaip turėtų būti skiriami priedai medikams, dirbantiems su koronaviruso infekcija.

Veryga: sveikatos priežiūros įstaigos, Vyriausybei priėmus sprendimą, galės atnaujinti konsultacines paslaugas

A. Veryga taip pat kalbėjo, kad Vyriausybė trečiadienį ketina priimti sprendimus dėl planinių medicinos paslaugų atnaujinimo. Tiesa, anot ministro, įstaigos, kurios teiks planines stacionarios pagalbos paslaugas, turės išlaikyti tam tikrą su COVID-19 infekcijos valdymu susijusį rezervą bei derinti savo veiklą su organizuojančiomis regioninėmis įstaigomis.

„Įstaigos, kurios norės atnaujinti konsultacines paslaugas, turės atsižvelgti ir pasirengti planus, susijusius su pacientų srautų valdymu, infekcijų kontrole ir arba susiderinti su savo infekcijų kontrolės specialistais, arba pateikti savo planus Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC)“, – kalbėjo ministras.

Šiuo metu ligoninėse gydomi 123 koronavirusu užsikrėtę pacientai, 15 jų yra reanimacijoje. Septyniems pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, su deguonies kaukėmis yra 32 asmenys.

Sporto klubai dar negalės veikti

Nors karantino sąlygos yra švelninamos, A. Veryga teigė, kad kol kas neketinama leisti atidaryti sporto klubų. Kaip sakė ministras, trečiadienį ryte COVID-19 valdymo komitetas nutarė, kad sporto klubai dar negali atnaujinti savo veiklos.

„Noriu priminti, kad atviroje erdvėje galima žmonėms nesibūriuojant sportuoti, o sporto klubuose rizika yra didelė ir kol kas neplanuojama leisti jiems atsinaujinti“, – komentavo A. Veryga.

Dar vienas karštasis taškas

Spaudos konferencijoje A. Veryga kalbėjo, kad dar vienu karštuoju koronaviruso tašku Lietuvoje tapo Kartena. Ministras teigė, kad situacija ten yra sudėtinga. Kartenoje veikiančioje katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje yra nustatyti 22 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

„Yra imtasi priemonių šiai situacijai valdyti. Ten dirba NVSC specialistai, bet tai yra dar vienas iš Lietuvoje turimų židinių, su tuo susiję ir didesni nustatytų atvejų skaičiai“, – kalbėjo A. Veryga. Jis teigė, kad kol kas nėra priežasties manyti, kad Kartenoje gali susiklostyti panaši situacija kaip Nemenčinėje.

Pirmasis koronaviruso atvejis įstaigoje slaugomam asmeniui patvirtintas antradienį, kai šį pacientą norėta perkelti į kitą gydymo įstaigą. Vakare nustatytas dar 21 naujas atvejis.

„Buvo gauti rezultatai, kad 21 pacientui nustatytas teigiamas tyrimo rezultatas, šeši – neigiami. Tai reiškia, kad iš viso Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centre buvo nustatyti 22 COVID-19 atvejai“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Iš tikrųjų situacija yra labai nepalanki“, – sakė NVSC atstovė.

Dėl sąlyčio izoliuotis turėjo 13 darbuotojų, jų tyrimų rezultatų tebėra laukiama.

„Vilnikoje“ – dar keturi atvejai

NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja G. Megelinskienė kalbėjo, kad Nemenčinėje, kur koronaviruso židiniu tapo įmonė „Vilnika“, balandžio 27–28 dienomis buvo organizuotas darbuotojų, kuriems nustatytas neigiamas tyrimo rezultatas ir kurie nebuvo izoliuoti, tyrimas.

Atliekant pakartotinį tyrimą buvo nustatyti keturi nauji susirgimo atvejai ir užsikrėtusiųjų „Vilnikos“ darbuotojų skaičius pakilo nuo 89 iki 93: „Kai sulauksime visų laboratorinių tyrimų rezultatų, tuomet NVSC teiks nurodymus dėl tolesnės įmonės veiklos.“

Užsikrėtimo virusu atvejų padaugėjo ir Antavilių pensionate. Kaip sakė G. Megelinskienė, trečiadienį paaiškėjo, kad dar vienam darbuotojui patvirtintas COVID-19.

Portalas LRT.lt primena, kad Lietuvoje iš viso nustatyti 1375 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. 563 žmonės jau pasveiko, 45 užsikrėtusieji mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi