Lietuvoje

2015.10.16 20:37

Švietimo ministerija keliauja po regionų mokyklas

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.16 20:37

Švietimo ir mokslo ministerija pradeda konsultacijas regionų mokyklose. Ministerijos vadovai lankėsi Panevėžio apskrities  mokyklose.  Iki gruodžio žadama aplankyti visus šalies regionus.

Audronė Pitrėnienė – pirmoji švietimo ir mokslo ministrė, apsilankiusi Saulėtekio mokykloje per keturiasdešimt metų. Nuo Panevėžio regiono mokyklų ministerija pradeda konsultacijas ugdymo kokybės, mokinio krepšelio, savivaldos, personalo valdymo klausimais.

„Tikslas – konsultacija, po to susidarome veiksmų planą, kuo mes galime padėti. Dabar tai ir vyksta. Taip pat mes susitiksime vėl metų pabaigoje, prieš Kalėdas, ir pasitarsime, kaip pasisekė, ką jau padarėme, kas suplanuota toliau“, – pasakojo švietimo ir mokslo ministrė.

Saulėtekio mokyklos pedagogai sako didelį dėmesį skiriantys aplinkosaugai, bet jiems trūksta mokymo priemonių.

„Trūksta ugdymo priemonių, o kitąkart – galbūt ir tam tikrų žinių. Dabar pasakė, kokių tarptautinių projektų susirasti, kuriuos mes galėtume įgyvendinti, ir mes žadame šitų dalykų imtis“, – sakė Panevėžio „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos direktorius Stasys Ambrazaitis.

Pasak ministrės, tarp miesto ir kaimo mokyklų yra dideli skirtumai ir būtina juos mažinti, kad problemos būtų sprendžiamos operatyviai. Kiekvienai mokyklai bus paskirtas kuratorius.

„Iš tų trumpų susitikimų galime idenfikuoti kartu su mokykla, kokios pagalbos  jai reikia. Konkrečiai rajono mokyklose kalbama apie socialinio-ekonominio statuso pagalbą vaikams – skaitymo, mokymosi pagalbą –, nes šeima to nepadeda“, – sakė Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo sk. vedėja Loreta Žadeikaitė.

Ministerijos atstovai lankysis ir kitų šalies regionų mokyklose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.