Lietuvoje

2020.04.30 10:06

„Valstiečiai“ pildosi gretas – Vinkus nori kartu eiti į rinkimus, prisiviliojo ir Imbrasą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.04.30 10:06

Seimo „valstiečių“ frakcijos gretas papildė buvęs „tvarkietis“ Juozas Imbrasas. Tai jis pats patvirtino portalui LRT.lt. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis patvirtino savaitės pradžioje pakvietęs J. Imbrasą tapti jo vadovaujamos frakcijos nariu.

Kaip portalui LRT.lt sakė R. Karbauskis, pats J. Imbrasas jau anksčiau yra išreiškęs norą prisijungti prie LVŽS frakcijos, o antradienį siūlymo prisijungti sulaukė ir iš frakcijos vadovybės.

„Toks pokalbis buvo, jei kolega nuspręs teigiamai, jis prisijungs, mano pasiūlymas frakcijos vardu buvo jam pateiktas. <...> Jis buvo pats pareiškęs tokį norą anksčiau, mes visas aplinkybes įvertinome, jam buvo išsakytas kvietimas“, – sakė R. Karbauskis, tiesa, pokalbio su LRT.lt metu jis dar nežinojo, koks yra J. Imbraso sprendimas.

Griuvus „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai, J. Imbrasas perėjo dirbti į Mišrią Seimo narių grupę. Jau kurį laiką J. Imbrasas vadovauja parlamentiniam Aplinkos apsaugos komitetui. R. Karbauskis teigė, kad nemato kliūčių buvusiam „tvarkiečiui“ ir toliau vadovauti šiam komitetui.

„Tikriausiai galėtų likti vadovu, nes mes pretenzijų neturime“, – komentavo R. Karbauskis.

R. Karbauskis sakė, kad kol kas daugiau Mišrios Seimo narių grupės atstovų prisijungti prie LVŽS frakcijos nepakvietė. Kiek anksčiau prie šios frakcijos prisijungė buvęs „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava. Keli nuo „tvarkiečių“ frakcijos atskilę politikai prisijungė prie Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) frakcijos.

Tiesa, paklaustas, ar J. Imbraso prisijungimas reiškia, kad politikas su LVŽS dalyvaus ir rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, R. Karbauskis sakė, kad tokios diskusijos dar nebuvo, o šiuo sprendimu esą orientuojamasi tik į darbą Seime.

„Mes apie tai nekalbėjome, šie klausimai nesusiję. Tai nėra sąlyga, iš kolegos nebuvo užsiminta apie tai, aš irgi apie nešnekėjau. Net nežinau, ar jis eis į rinkimus“, – sakė R. Karbauskis.

LVŽS frakcija yra didžiausia Seime, dar iki prisijungiant J. Imbrasui joje buvo 48 parlamentarai.

Atsakymo dar nežino

Ketvirtadienį ryte J. Imbrasas portalui LRT.lt patvirtino, kad jungiasi prie LVŽS parlamentinės frakcijos. Anot jo, „valstiečiai“ dėl to nubalsavo beveik vieningai – susilaikė tik vienas žmogus.

„Pasiderinau su savo partijos vadovybe, jie pritarė, o šiandien „valstiečių“ frakcija nubalsavo. Nuo šiandien skaitosi, kad esu šitoje frakcijoje didžiojoje, o ne pabiručių frakcijoje“, – sakė J. Imbrasas. Jis šių metų sausį prisijungė prie Kartų solidarumo sąjungos.

Jis patvirtino liekantis vadovauti Aplinkos apsaugos komitetui, nes norintis pabaigti pradėtus darbus: „Vis tiek mūsų frakcijos nėra, buvusi frakcija išsimėtė į kelias dalis, taip susiklostė situacija.“

LRT.lt šaltinių teigimu, J. Imbrasą valstiečiai galėjo siekti privilioti tam, kad būtų perdėliotos kvotos Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, siekiant išsaugoti jo pirmininko pareigose Dainių Gaižauską. Tačiau balsavimas dėl D. Gaižausko įvyko trečiadienį, nesulaukus J. Imbraso sprendimo.

Siekia būti „valstiečių“ kandidatu

Prieš trejetą metų Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP) palikęs Seimo narys Antanas Vinkus taip pat siekia bendradarbiavimo su LVŽS. Tiesa, šis politikas kreipėsi į „valstiečius“ dėl galimybės būti šios partijos remiamu kandidatu Seimo rinkimuose.

A. Vinkus pabrėžė, kad sieks kandiduoti vienmandatėje rinkimų apygardoje ir būti savarankiškai išsikėlusiu, bet LVŽS ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) remiamu kandidatu.

„Dar nesu patvirtintas, noras, pageidavimas ir moralinis nusiteikimas toks yra, bet galėsiu patvirtinti tada, kada bus tarybos sprendimas. Planuoju kaip eiti LVŽS ir LSDDP partijų kandidatas, bet kaip nepartinis ir vienmandatėje, ne sąrašuose“, – sakė A. Vinkus ir pabrėžė, kad šiuo metu svarbesnis yra kovos su pandemija klausimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt