Lietuvoje

2020.04.29 10:47

Viceministras Kerza palieka Krašto apsaugos ministeriją, karjerą tęs „Ignitis grupėje“

atnaujinta 11.58
LRT.lt, BNS 2020.04.29 10:47

Ši savaitė – paskutinė darbo savaitė Krašto apsaugos ministerijoje viceministrui Edvinui Kerzai. Kibernetinio saugumo, gynybos planavimo ir krašto apsaugos biudžeto sritis kuravęs viceministras kitą savaitę pradės darbą vienoje verslo įmonių.

Nuo kitos savaitės krašto apsaugos viceministro pareigas paliekantis E. Kerza vadovaus energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ Verslo atsparumo tarnybai.

„Pokyčiai yra planuoti, teigiami, natūralūs. Vienas pareigas keičia kitos. Ministerijoje labai didelę patirtį įgijau, labai dėkoju ministrui, kad pasikvietė, bet nesu politikas, esu savo srities profesionalas, natūralu, kad pradėjau ieškotis naujų galimybių, nes artėja Seimo rinkimai, visi neteksime darbo, pasisekė, kad truputį anksčiau atsirado tikrai geras pasiūlymas“, – BNS trečiadienį sakė E. Kerza.

Pasak viceministro, bendrovėje jis bus atsakingas už „saugą, rizikų valdymą, prevenciją“.

„Įmonė daro struktūrinius pokyčius, centralizuoja įvairios saugos valdymą – tiek rizikų, tiek informacinės saugos, tiek kibernetinės, tiek darbo saugos, tiek duomenų apsaugos“, – teigė E. Kerza.

„Kadangi per artimiausius metus jų strategijoje yra suplanuotos didžiulės investicijos ir naujų technologijų atsiradimas, ir atsinaujinantys ištekliai, visas tas rizikas reikia suvaldyti, užtikrinti skaidrų įsigijimų procesą, darbuotojų skaidrumą ir patikimumą, kylančias kibernetines rizikas. Prieš porą metų energetikos sektorius buvo taikinys numeris vienas nedraugiškų valstybių. Tai iššūkių labai daug“, – pridūrė jis.

Kaip praneša „Ignitis grupė“, Verslo atsparumo tarnyba iki šiol vadinosi Prevencijos, rizikos valdymo ir atitikties tarnyba, tačiau prie jos prijungus Informacijos saugos departamentą, pavadinimas pakeistas į labiau atspindintį naują tarnybos veiklą.

Anot E. Kerzos, dalyvauti įmonės rengiamame konkurse jis nusprendė prieš kelis mėnesius ir apie tai informavo krašto apsaugos ministrą R. Karoblį.

„Mes buvom sutarę, kad baigsiu darbus krašto apsaugoje, derinom su ministru, nes vis tiek negali taip vieną dieną išeiti“, – kalbėjo jis.

Viceministras sako, kad galimybių tęsti veiklos krašto apsaugos srityje beveik nebuvo, o eidamas dabartines pareigas klausimų, susijusių su „Ignitis grupe“, nekuravo.

„Tu negali metus laiko dirbti tose srityse, kuriose kuravai, o aš kuravau labai platų spektrą – kibernetiką, informacines technologijas, gynybos planavimą ir finansus“, – sakė E. Kerza.

Jis taip pat pabrėžia, kad eidamas naujas pareigas ir toliau galės konsultuoti ministerijos darbuotojus.

„Yra sutarta, kad aš ir toliau galėsiu savo buvusiems kolegoms padėti, su ministru kalbam, kad aš galėčiau visuomeniniais pagrindais dirbti, būti visuomeniniu patarėju. Tokiu būdu savo žinias ir patirtį perteikčiau krašto apsaugai“, – teigė viceministras.

Edvinas Kerza Krašto apsaugos viceministro pareigas ėjo nuo 2017 metų vasario. Naujo viceministro, pakeisiančio E. Kerzą, skirti neplanuojama.

„Jis buvo svarbiausių Lietuvos kibernetinio saugumo pokyčių variklis: inicijavo ir sėkmingai vadovavo valstybės informacinių technologijų išteklių konsolidacijai, pertvarkė saugaus ryšio tinklą, kuris užtikrins svarbiausių valstybės institucijų nenutrūkstamą ryšį. Jo iniciatyva įkurtos ir jau budi tarptautinės greitojo kibernetinio reagavimo komandos – bene svarbiausia pastarųjų metų kibernetinio saugumo stiprinimo iniciatyvų ES mastu.

Dirbant kartu, mums pavyko kibernetinio saugumo stiprinimą valstybėje pakelti iki strateginės reikšmės ir pasiekti reikšmingų rezultatų: Lietuva pasauliniame kibernetinio saugumo indekse pakilo iš 57-tos į 4-tą vietą. Gaila prarasti energingą ir kūrybingą komandos narį, tačiau suprantu Edvino pasirinkimą siekti naujų iššūkių jau ne politikoje, ir linkiu jam didelės sėkmės“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.