Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.29 09:57

Ministerija rekomenduos aukštosioms mokykloms mokslo metus pradėti vėliau

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.04.29 09:57

Dėl koronaviruso grėsmės ir karantino užsitęsus brandos egzaminams ir nusikeliant priėmimui į aukštąsias mokyklas, turėtų keistis ir mokslo metų pradžia. Bendrojo ugdymo mokyklose šios datos neketinama keisti ir mokslo metai prasidėtų rugsėjo 1-ąją, o aukštosiose mokyklose – dviem savaitėmis vėliau. 

Aukštosios mokyklos buvo išsakiusios nuomonę, kad pirmakursiams mokslai galėtų prasidėti rugsėjo 14-ąją, o aukštesnių kursų studentams – įprastu laiku, rugsėjo 1-ąją.

Kaip Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, ministerija rekomenduos aukštosioms mokykloms visiems studentams studijas pradėti tuo pačiu laiku – nuo rugsėjo 14-osios.

„Aukštajame moksle, atsižvelgdami į antrąjį priėmimo, papildomą, etapą, rekomenduosime pradėti rugsėjo 14-ąją. Bet tai yra rekomendacija, universitetai yra autonomiški, jie galės nusistatyti savo datas.

Buvo studentų siūlymų pradėti rugsėjo 1-ąją visiems, išskyrus pirmakursius, bet mes nusprendėme rekomenduoti visiems studijas pradėti rugsėjo 14-ąją.

Bet jei universitetai turės kitokių sumanymų, jų senatai patys nuspręs, kada pradėti. Mes rekomendaciją pateikėme. Jei nepasikeis padėtis, į tai ir orientuosimės“, – kalbėjo ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi