Lietuvoje

2020.04.29 09:31

Dainų šventės šią vasarą nebus, o sutaupyti pinigai bus skiriami vaikų vasaros poilsiui

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.04.29 09:31

Kaip per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Lietuva, kaip ir Latvija, nusiteikusi šiemet dėl koronaviruso grėsmės nerengti Dainų šventės. 

„Dėl Dainų šventės, manome, kad šią vasarą jos neturėtų būti. Vyriausybėje tai svarstyta. Latviai irgi nerengs analogiškos šventės. Jie mano, kad gal kitais metais reikėtų rengti, jei leis sąlygos. Mes irgi taip manome“, – sakė ministras.

Už Dainų šventės atsakinga Nacionalinė Konstantino Mikalojaus Čiurlionio menų mokykla. Kaip sakė ministras, ši mokykla pateiks savo nuomonę, kada būtų galima surengti šventę.

„O šiemet ji nevyks, pasirengimas vyko. Dalis lėšų panaudota. Beveik 2 mln. eurų būtų sutaupyta, tas lėšas sutarta panaudoti vaikų vasaros poilsiui.

Tai būtų taiklu, labai reikalinga vasaros laikotarpiui“, – sakė A Monkevičius.

Dainų šventę planuota rengti liepą.

Ministras sakė, kad vasarą ugdymo įstaigos galėtų imtis neformalaus vaikų ugdymo, tarkime, gamtoje.

„Siūlysime tam panaudoti sutaupytas lėšas. Patys steigėjai suinteresuoti, ypač ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Baigiame rengti tokias rekomendaciajs. Sveikatinimo priemonės yra kompleksinės, galvojant apie vaikų vasaros užimtumą, kai tėvai turės eiti į darbą“, – sakė A. Monkevičius.

LRT.lt primena, kad Vyriausybės sprendimu nuo gegužės 10 dienos grąžinami nedideli renginiai atvirose erdvėse.

Renginiai atvirame ore būtų leidžiami, jei būtų užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp asmenų. Su laisvalaikiu ir renginiais susiję palengvinimai siūlomi nuo gegužės 4 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.