Lietuvoje

2020.04.29 09:36

Ginčas dėl ženklelių naujos kadencijos Seimo nariams – tradicija ar puota maro metu?

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.04.29 09:36

Reikia ar nereikia naujam Seimui ženklelių? Tokį klausimą sprendė parlamento valdyba. Nors dauguma pritarė, kad ženklelio reikia, opozicijos lyderis pastebėjo, kad tokiam sprendimui šiuo metu – netinkamas laikas.

Trečiadienį ryte posėdžiavusi Seimo valdyba sprendė, kokius ženklelius gaminti kitos kadencijos parlamentarams. Nors pradinė diskusija buvo apie tai, ar ženkleliai turi būti tokio pat stiliaus, koks buvo ir anksčiau, netrukus ji peraugo į ginčą dėl to, ar tai neprimena „puotos pandemijos metu“.

Ženkleliai būtų įteikiami naujos kadencijos Seimo nariams. Kaip valdybos posėdyje kalbėjo Seimo kanclerė, naujasis ženklelis bus kone toks pats, kaip ir 2016-2020 metų Seimo kadencijos, bus paauksuotas, dengtas rubinine danga.

„Man atrodo šiek tiek prastas metas svarstyti apie tokį ženklelį su paauksavimais, parubininimais ir kitais gražiais dalykais, tol, kol diskusija dėl reprezentacinių ir kitų dalykų Seime neatsakyta. Suprantu, kad tradiciją reikia tęsti, bet aš tikrai rekomenduočiau, kadangi, juolab, jei tas pats ženklelis, šitą diskusiją nukelti, kiek galima, maksimaliai į ateitį, jei ne išvis atsisakyti“, – sakė opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

„Socialdarbietė“ Irena Šiaulienė sakė, kad situacija ir išlaidos nėra tokios, kad susirinkęs naujas Seimas turėtų negauti ženklelio. Politikė tik atkreipė dėmesį į tai, kad ženklelis turėtų būti ne su dviem, o su vienu užsegimu. Tuo metu liberalas Jonas Liesys svarstė, ar užteks užsakytų papildomų ženklelių, nes, kaip sakė politikas, kartais jie pasimeta, Seimo nariai prašo daugiau ženklelių.

„Laikykimės tradicijos, nemanau, kad reikia kažką keisti, ženklelis yra nuo Aukščiausios Tarybos laikų. Gal kam norėtųsi kažko mandresnio, bet tradicija man atrodo svarbesnis dalykas“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

G. Landsbergis sakė neįsivaizduojantis, kad šiuo metu būtų galima pritarti auksinių ženklelių gamybai ir tai primena „puotą pandemijos metu“.

„Netinkamas metas tokiai diskusijai, atrodome nenuoširdžiai, kalbėdami apie kitus mažinimus. Reikia arba nuosekliai laikytis, kad Seimas neperka dalykų, kurie nėra pirmos būtinybės, arba pagalvokite, kaip atrodo visos kitos diskusijos“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kalbėjo, kad gal tokius ženklelius Seimo nariai galėtų pirkti iš jiems skiriamų reprezentacinių lėšų, todėl nereikėtų papildomai skirtų lėšų. Visgi V. Pranckietis teigė, kad tokių ženklelių nebuvimas, būtų nepagarba kito Seimo nariams. Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė pabrėžė, kad toks ženklelis yra skirtas reprezentacijai, o jį nešioti yra garbė. Ji taip pat teigė, kad vieno ženklelio gamyba Seimui kainuos 35 eurus.