Lietuvoje

2020.04.29 08:43

Gabrielius Landsbergis: Gaižauskas įsivėlė į netiesos siūlų kamuolį, iš kurio sunku išeiti

„Aš manau, kad ponas Gaižauskas praleido progą skaidriai ir aiškiai paaiškinti visuomenei ką, kada ir kaip jisai darė. Jis įsivėlė į netiesos siūlų kamuolį ir dabar sunku yra iš jo išeiti, nepasitikrinus pasitikėjimo komitete“, - LRT RADIJUI sako Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

Šiandien, balandžio 29 d., Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje bus svarstomas ir Dainiaus Gaižausko klausimas. G. Landsbergis sako, kad valstiečiai eilinį kartą padės susikompromitavusiam politikui išlipti sausam.

„Aš manau, kad ponas Gaižauskas praleido progą skaidriai ir aiškiai paaiškinti visuomenei ką, kada ir kaip jisai darė. Jis įsivėlė į netiesos siūlų kamuolį ir dabar sunku yra iš jo išeiti, nepasitikrinus pasitikėjimo komitete. Yra didelė tikimybė, kad jis laimės tą nepasitikėjimo balsavimą. Susivieniję valstiečiai dažnai tą padaro. Matėme, kad jiems puikiai sekėsi ir su kitais susikompromitavusiais politikais“, – sako TS-LKD frakcijos lyderis.

Paskelbta rinkimų data – spalio 11 d. G. Landsbergis tikisi, kad kažkokių rimtesnių trikdžių rinkimams dėl koronaviruso pandemijos nebus. Pasak jo, rudenį gresia antroji pandemijos banga, tad jau dabar jai reikia ruoštis ir išmokti prisitaikyti prie pasikeitusios kasdienybės.

Aš labai tikiuosi, kad išgirsdami visuomenės kritiką ir pastabas, keliamas verslo atstovų, opozicijos ir Prezidento, Vyriausybė įsibėgės, bent šiek tiek, ir nepaliks verslo sugriūti.

„Valdantieji yra atsakingi už šios pandemijos suvaldymą. Opozicijos užduotis yra užtikrinti, kad nebūtų paminami demokratiniai procesai ir skaidrumas. Tai yra pamatiniai dalykai. Mes juos turime užtikrinti. Opozicijos svarbus uždavinys dabar yra pasiūlyti, o kas gi bus po krizės, – sako G. Landsbergis. – Tokios diskusijos yra labai svarbios.“

Anot jo, „mes dabar esame tik pradinėje stadijoje dėl padėjimo verslui“. „Akivaizdu, kad tai yra žalinga ekonomikai ir mes turime suprasti, kad dalis verslo gali ir neišgyventi dėl tokio aplaidaus lėtumo. Tai aš labai tikiuosi, kad išgirsdami visuomenės kritiką ir pastabas, keliamas verslo atstovų, opozicijos ir Prezidento, Vyriausybė įsibėgės, bent šiek tiek, ir nepaliks verslo sugriūti“, – viliasi TS-LKD frakcijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

Parengė Vismantas Žuklevičius