Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.29 17:39

Alytaus tėvai piktinasi dėl mokyklų sujungimo: investavus į pustuštę mokyklą, aukojamos kitos

Alytuje pertvarkomų švietimo įstaigų bendruomenių ginčas su savivaldybe keliasi į teismus.

Bendruomenės savivaldybę kaltina prievartine švietimo įstaigų pertvarka, neatsižvelgus į jų siūlymus. Pradinukų tėvai piktinai, kad dėl numatomos pertvarkos negalės naudotis teise pasirinkti mokyklą.

Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos nuo rugsėjo neliks. Miesto politikai vieno balso persvara nusprendė, kad mokykla bus prijungta prie Vidzgirio progimnazijos, kasmet surenkančios vis mažiau mokinių.

„Drevinuko“ mokykla-darželis, kurį lanko ir vaikai turintys negalią, taip pat pertvarkoma. Pavertus įstaigą lopšeliu-darželiu, jos pradinukai taip pat turėtų žygiuoti į Vidzgirio progimnaziją.

Tėvai nerimauja, kad mokykla nepritaikyta vaikams, turintiems individualių poreikių.

„Aš net neturiu atsakymo, ar padėjėjas mano vaikui taip pat galėtų nukeliauti į kitą mokyklą, mes nieko nežinome. Maža to, mokykloje „Drevinukas“ mes turėjome tokias paslaugas, kaip masažas, kineziterapija, kitose mokyklose to nėra“, – aiškina „Drevinuko“ mokyklos bendruomenės narė Klementina Gruzdienė.

Savivaldybė žada, kad Vidzgirio progimnazijoje iki rudens bus suremontuota sporto salė, atnaujinti 5 kabinetai.

Tačiau pertvarkomų įstaigų mokinių tėvai sako netenkantys galimybės rinktis kur vesti vaikus. Savivaldybės vadovai tikina, kad didindami pradinių klasių skaičių Vidzgirio progimnazijoje tik reguliuoja mokinių srautus.

„Tai nėra specialiai didinama, tai yra reguliavimas komplektų. Tėvai turi teisę pasirinkti, tačiau pagal komplektų reguliavimą reikia bandyti sutilpti taip kaip yra“, – sako Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė.

„Jūs paklauskit, ar yra tiek prašymų. Komplektų skaičius, turėtų atsižvelgti į tai komplektuojant, kiek yra prašymų tėvų“, – teigia „Sakalėlio“ mokyklos bendruomenės pirmininkas Edvardas Bielskis. Į klausimą kur jis leis savo vaikus, E. Bielskis atsakė: „Į mokyklą, bet ne į tą, kurią stumia.“

„Vidzgirio progimnazijai yra sudėti savivaldybės pinigai, jie yra investuoti į pustuštę mokyklą, todėl jie dabar bando tai paslėpti, sunaikindami dvi puikias mokyklas, kitų sąskaita“, – nurodo „Drevinuko“ mokyklos bendruomenės narys Tomas Vailionis.

„Sąlygas turėtume sudaryti visiems vienodas, dabar mes sukuriam sąlygas tam kas miršta, o kas gerai gyveno, juos aukojame. Labai bloga praktika“, – sako Alytaus miesto tarybos narys Sigitas Leonavičius.

Savivaldybė sako, kad pertvarka gerins ugdymo kokybę. Nors miesto švietimo pastatuose tuščių patalpų daugiau nei 20 tūkst. kvadratinių metrų.

„Taryba apsispręs, kas bus daroma su pastatais. Kol kas tų pastatų švietimo ir ugdymo poreikiams Alytuje nereikės. Tačiau plano ir sprendimo konkretaus dar nėra“, – pripažįsta Alytaus vicemerė.

Švietimo įstaigų bendruomenės, susivienijusios į asociaciją, pertvarką apskundė teismui ir Seimo kontrolieriui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi