Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.28 22:36

Palangos paplūdimiui virtus statybų aikštele, nerimaujama, ar spės pasiruošti vasaros pradžiai

Palangos paplūdimyje jau dirba sunkioji technika. Skubama iki vasaros papildyti smėlio. Tiesa, paplūdimius poilsiautojams ruošiantys komunalininkai turės paskubėti – technikai išsikrausčius jau bus sezono pradžia.

Palangos paplūdimys virtęs statybų aikštele, pakloti milžiniški vamzdžiai, o jais pumpuojamas smėlis. Vasarą atvykę poilsiautojai greičiausiai paplūdimio nepažins – jis bus gerokai platesnis.

Audrų nuplauti paplūdimiai bus iki 80-ies metrų pločio – dabar vietomis bangos jau skalavo kopagūbrį.

„Šiais metais planuojama išpilti apie 180 tūkst. kubinių metrų smėliu ir bus pamaitintas kranto ruožas nuo Rąžės upės žiočių iki tilto ir nuo tilto iki Birutės kalno“, – aiškino Palangos savivaldybės vyriausioji specialistė Reda Kairienė.

Smėlis plukdomas laivu apie 70 kilometrų, tada pusantro kilometro ilgio vamzdžiu išpumpuojamas ir sunkiąja technika išstumdomas.

„Smėlis yra imamas iš Juodkrantės–Preilos poligono. Šitas poligonas yra patvirtintas Lietuvos bendrajame plane, atlikti tyrimai, ir būtent šitoj vietoj nustatyta, kad tai yra pats panašiausias į Palangos paplūdimiuose gulintį smėlį“, – pabrėžė specialistė.

Visus darbus norima baigti iki vasaros pradžios, tačiau Palangos komunalininkai jau dabar norėtų ruošti paplūdimius sezonui.

„Mes šiuo metu jau pradėdavom infrastruktūros statymo darbus, montuodavom, jau tvarkydavom pliažus, o dabar, kaip matot, krūvos technikos ir vamzdžių. Tai kada mums reikės per savaitę praktiškai jau sezono metu viską padaryt, bus iššūkis“, – nerimavo „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Gediminas Valinevičius.

Paplūdimiai smėliu iš jūros čia pildyti prieš 8-erius metus. Prieš dvejus metus paplūdimys nuo tilto Rąžės link maitintas atvežtiniu smėliu iš Šventosios, tuomet taip kovota su ekstremalia situacija, mat bijota, kad vanduo skalaus Palangą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi