Lietuvoje

2015.10.16 16:34

Mitinge prie vyriausybės – priekaištai dėl socialinių ir švietimo reikalų

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2015.10.16 16:34

Penktadienio pavakarę V.Kudirkos aikštėje šalia Vyriausybės susirinko apie 2 tūkst. žmonių, reikalaujančių socialinio teisingumo. Nors dauguma susirinkusiųjų buvo tautinių mažumų (daugiausia lenkų) atstovai, tačiau šįkart prie jų prisijungė ir dalis profesinių sąjungų.

„Vis daugiau piliečių reiškia savo nepasitenkinimą mūsų šalyje vykdoma neteisinga socialine politika. Neteisingumas ypač matomas švietimo srityje.“ Toks yra šio mitingo moto.

Susirinkusieji piktinasi sunkia finansine švietimo, socialinės sistemos darbuotojų sunkią finansinę situaciją.

Prieš mitingą surengtoje spaudos konferencijoje Seimo narė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė R. Tamašunienė tvirtino, kad protesto akcijoje bus kalbama apie visus skaudulius, o jų susikaupė daug. Tai ir naujasis socialinis modelis, leidžiantis liberalizuoti darbo santykius, ir socialinės bei švietimo sistemos darbuotojų sunki finansinė situacija.

Pasak LLRA vadovo Valdemaro Tomaševskio, balsavimas dėl darbo santykių liberalizavimo parodė, kad rinkėjai, Lietuvos piliečiai neturi atramos Seime – esą nors balsavimas negalutinis, bet rodo, jog žmonių situacija tik bloginama. Blogiau gyvena tik bulgarai, tikino europarlamentaras V. Tomaševskis.

„Vyriausybės programa nėra vykdoma, o rinkėjai paprasčiausiai apgaudinėjami. Tokia veikla neteisėta“, – pareiškė V. Tomaševskis.

Jo teigimu, šiandieninis mitingas išsiskirs tuo, kad dalyvaus ne tik tautinių mažumų, bet ir profsąjungų atstovai. „Kadangi Seime nėra norinčių ginti žmonių teises, mitingas gali būti daug didesnis, nei prieš mėnesį organizuotas profsąjungų“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

Pastaruoju metu LLRA palaiko, nors, kaip patys tvirtina, neorganizuoja, daug protesto akcijų. Piketų būta prie Vilniaus savivaldybės, ministerijų, juose piktintasi švietimo įstaigų reorganizacija sostinėje ir bendra švietimo politika. Rugsėjo 2 dieną tautinių mažumų mokyklos (daugiausia lenkų dėstomąja kalba) surengė streiką, kurio metu vietoj pamokų mokiniai, mokyklų bendruomenės, tėvai meldėsi prie Aušros vartų.