Lietuvoje

2020.04.28 18:04

Ministerija suskubo raminti ir taisytis: pirmas koronaviruso atvejis buvo tikrai vasario 28 dieną

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.04.28 18:04

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) antradienį paskelbė kitaip skaičiuosiantis koronaviruso atvejus, tad užsikrėtusiųjų skaičius sumažėjo nuo 1449 iki 1344. Drauge NVSC pateikė ir diagramą, kurioje pavaizduoti visi nustatyti atvejai. Tiesa, pirmasis koronaviruso atvejis joje pažymėtas vasario 21-ąją, o ne vasario 28-ąją, kai naktį buvo praneštą apie užsikrėtusią šaulietę. 

„Įsivėlė klaida. Pirmas atvejis Lietuvoje tikrai nustatytas vasario 28-ąją, kai naktį Vyriausybėje buvo surengta konferencija žinaisklaidai“, – patikino Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Lina Bušinskaitė.

Ji sakė, kad klaidą NVSC dabar taiso ir diagramą perdaro.

„Jie bandė kitokiu kampu daryti diagramą. Fiksuoti ne tai, kada atliktas tyrimas, o kada žmogus pajuto simptomus, kas yra neteisinga“, – sakė L. Bušinskaitė.

„Šiuo metu NVSC kolegos perdaro diagramą iš naujo – joje bus užfiksuoti atvejai tomis datomis, kai diagnozės žmonėms jau buvo patvirtintos tyrimais, atliktais laboratorijose. Ir, žinoma, atnaujinta informacija bus paskelbta artimiausiu metu.

Žinoma, svarbu paminėti ir tai, kad epidemiologai koronaviruso atvejus analizuoja pačiais įvairiais pjūviais, nes tai labai svarbu vertinant bendrą šalies situaciją, kaip jai sekasi tvarkytis su šio viruso iššūkiais, lyginti su kitomis šalimis, kokie sunkiausi periodai ir t.t. Tad buvo atlikta ir tokio tipo analizė – kada susirgę žmonės pajuto pirmuosius simptomus.

Tad atsiprašome už įvykusį nesusipratimą“, – savo paaiškinimą išplėtojo L. Bušinskaitė.

Portalas LRT.lt primena, kad 39-erių šiaulietei koronavirusas buvo nustatytas po to, kai ji grįžo iš Šiaurės Italijos. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydytai moteriai koronaviruso tyrimas buvo kartojamas kelis kartus, pranešta, kad tris kartus jis buvo teigiamas.

Kovo viduryje pranešta, kad pirmoji koronavirusu Lietuvoje užsikrėtusi moteris jau pasveiko ir yra išleista iš ligoninės namo.

Sveikatos apsaugos ministras antradienį pasidžiaugė, kad dabar, NVSC pakeitus skaičiavimo būdą, koronaviruso atvejų duomenys labai tikslūs.

„Galime pasidžiaugti, kad turime aiškesnę statistiką, gal mažiau nesusipratimų kils ateityje“, – sakė ministras.

Kaip antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), šalyje per parą nustatyti 5 nauji koronaviruso atvejai, tačiau patikslinus statistiką bendras užfiksuotų užsikrėtusiųjų skaičius sumažėjo iki 1344.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tikslina, kad anksčiau skelbti rezultatai buvo teigiamų tyrimų skaičius, o ne sergančiųjų, todėl realus jų skaičius šalyje yra mažesnis 105 atvejais nuo pirmadienį skelbtų 1449.