Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.28 18:01

Į Lietuvą atskraidinta beveik 18 tonų apsauginių skafandrų medikams

LRT.lt 2020.04.28 18:01

Naktį iš pirmadienio į antradienį Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs beveik 18 tonų apsauginių skafandrų, rašoma pranešime spaudai.

Tai konsoliduotas 8 gydymo įstaigų užsakymas iš Kinijos, prie kurio jungėsi Kauno klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Respublikinė Kauno ligoninė, Santaros klinikos, Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė, taip pat Kauno savivaldybė.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodo, kad jau kone mėnesį Lietuvos oro uostuose reguliariai leidžiasi lėktuvai, Vyriausybės užsakymu atgabenantys asmens apsaugos priemonių siuntas medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19).

Nuo kitos savaitės užsakytos asmens apsaugos priemonės pradės keliauti ir traukiniais.

Pagal poreikį gauti kroviniai paskirstomi 5 šalies organizuojančios ligoninėms (Santaros klinikoms, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei), kurios išdalina gautas asmens apsaugos priemones veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtose karščiavimo klinikose ir mobiliuose punktuose.

Už jų logistiką į Lietuvą atsakinga Susisiekimo ministerija. Gautas asmens apsaugos priemones išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi