Lietuvoje

2020.04.28 15:22

Advokatams viešinant STT pareigūnų veiksmus, Nausėda perspėja: tai yra gynybos procesas viešoje edvėje

atnaujinta 15.44
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.04.28 15:22

Prezidentas Gitanas Nausėda, reaguodamas į prokuratūros pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto poveikio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnui ir į teisėsaugos akiratį pakliuvusių advokatų pareiškimus apie galimą STT piktnaudžiavimą tarnybą, paragino sulaukti teismų sprendimų, mat, šalies vadovo teigimu, tai, kas dabar vyksta, primena teismo arba gynybos procesus viešojoje erdvėje.

„Manau, kad faktas arba sprendimas, kad asmenys yra pripažįstami kaltais arba nekaltais, jis yra – ačiū Dievui, esame teisinė valstybė – priimamas teismuose. Ką matau dabar, tai teismo procesą viešojoje erdvėje, tiksliau – galbūt net savotišką gynybos procesą viešojoje erdvėje“, – antradienį spaudos konferencijos metu prie prezidentūros sakė šalies vadovas G. Nausėda.

„Sulaukime ikiteisminio tyrimo pabaigos. Jeigu reikės teismo sprendimo ir teismo proceso, jam pasibaigus, mes sudėsime visus taškus ir nepradėkime šito viešo, viešojoje erdvėje vykstančio proceso, dar pačiam teismo procesui neprasidėjus“, – pridūrė prezidentas.

LRT.lt primena, kad prokuratūra paskelbė, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo neteisėto poveikio STT direktoriui Žydrūnui Bartkui ir vienai STT tyrėjai, atliekančiai ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje.

BNS žiniomis, sulaikytieji asmenys yra advokatai Giedius Danėlius, Valdas Rakauskas, Dainius Baronas ir Nacionalinio kraujo centro byloje figūruojančios bendrovės „Solis Tribus“ akcininkas, verslininkas Antanas Petrošius.

Kaip skelbė prokuratūra, pas įtariamuosius rasta surinkta asmeninė ir tarnybinė informacija apie STT pareigūną. Teisėsauga įtaria, kad pasinaudojus šiais duomenimis galėjo būti siekiama, kad aukštas pareigas užimantys STT pareigūnai priimtų verslininkui palankius sprendimus Nacionalinio kraujo centro byloje.

G. Danėlius, surengęs spaudos konferenciją, pranešė, kad pats kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl galimo STT pareigūno piktnaudžiavimo tarnyba, dėl prekybos poveikiu ir galimu poveikiu teisėjui.

Advokato, sulaukęs įtarimų dėl neteisėto informacijos apie privatų gyvenimą rinkimo, tikino, kad duomenis jis gavo teisėtu būdu, tai yra duomenis jam atsiuntė STT pareigūnas. G. Danėlius, remdamasis iš STT pareigūno gautais duomenimis, juose esą fiksuotais susirašinėjimais, tvirtino manantis, kad atliekant ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje, buvo manipuliuojama kriminaline žvalgyba, galimai siekiank perskirstyti rinką ir padėti A. Petrošiaus verslo konkurentui Latvijoje.