Lietuvoje

2020.04.28 14:45

Lietuvos ligoninėms skirstomos asmens apsaugos priemonės

LRT.lt2020.04.28 14:45

Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19), vėl vežiojama iš Kinijos atskraidinta apsauginė apranga. Tai yra Vyriausybės užsakymo dalis. Iki šiol į Lietuvą atskraidinta 607 tonos asmens apsaugos priemonių. Planuojama, kad nuo kitos savaitės jos pradės keliauti ir traukiniais.

Šalies organizuojančios ligoninėms (Santaros klinikoms, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei), kurios pagal poreikį išdalina gautas asmens apsaugos priemones veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, nuvežta beveik 22 tūkst. vienkartinių chalatų, 125 tūkst. apsauginių kombinezonų, daugiau nei 73 tūkst. respiratorių, beveik 6000 apsauginių akinių, daugiau nei 10 tūkst. medicininių kepurių.

Taip pat didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims pristatyta beveik 54 tūkst. respiratorių, 79 tūkst. kombinezonų, 8550 medicininių kepurių.

Kuršėnų mobiliam punktui skirta 4400 respiratorių, 1550 apsauginių akinių ir 15 tūkst. apsauginių kombinezonų.

Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.

Primename, kad informacija apie Lietuvos medikams paskirstytas asmens apsaugos priemonių kiekius yra nuolat skelbiama SAM internetinėje svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.