Lietuvoje

2020.04.30 12:00

Istorija išbando jus: įveikite testą apie litvakų kultūrą ir laimėkite prizą!

LRT.lt2020.04.30 12:00

Istorijos žinių turnyras portale LRT.lt įgauna pagreitį. Kartu su Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakultetu įgyvendinamas projektas skirtas visiems istorijos entuziastams. Išbandykite jėgas įvairiose istorijos temose, o geriausiai pasirodžiusiųjų laukia LRT prizai. Penktasis testas sudarytas iš klausimų apie litvakų kultūrą.

Klausimai orientuoti į litvakų kultūros XX a. siužetus ir jų reprezentaciją šiandienos pasaulyje. Testas padeda bent šiek tiek praverti istorijos uždangą ir žvilgtelėti, kas buvo svarbu XX a. pradžios litvakams bei kaip juos matė ir suprato aplinkiniai.

Klausimai aprėpia siužetus iš tarpukario Lietuvos, Vilniaus krašto ir net Palestinos, nacistinės okupacijos ir antrosios sovietinės okupacijos laikotarpio, šiuolaikinės žydų kultūros reprezentacijos pasaulyje ir jos sąskambių su litvakų istorija. Kviečiame išmėginti jėgas!

Testą parengė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytoja dr. Akvilė Naudžiūnienė, tyrinėjanti XX a. pr. litvakų istoriją bei jos reprezentaciją nūdienos Lietuvoje, ir doktorantė Dovilė Čypaitė, analizuojanti žydų emigracijos iš Lietuvos XX a. istoriją.

LRT.lt primena turnyro tvarką ir taisykles: po naują testą portale rasite kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį 12 valandą. Ketvirtadienį pasirodęs testas bus prieinamas iki kito testo sekmadienį, o sekmadienį pasirodęs – iki kito testo paleidimo ketvirtadienį.

Norint dalyvauti, reikia užsiregistruoti nurodant el. pašto adresą. Vienam testui kiekvienas dalyvis turi tik po vieną bandymą, atsakyti į 9 klausimus skiriamos 7 minutės.

Pasibaigus kiekvienam testui, portale bus pateikiami teisingi atsakymai su paaiškinimais ir paskelbtas geriausiai pasirodęs dalyvis, kurio lauks LRT prizas.

Ketvirtojo testo iš karo istorijos nugalėtoją ir teisingus atsakymus galite rasti ČIA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.