Lietuvoje

2020.04.28 15:06

Nausėda: turime rekomendacijas, kaip gyventi, tačiau nėra jokių patarimų, kaip šiemet reikės ilsėtis

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį surengė tradicinę spaudos konferenciją prie Prezidentūros. Po pokalbio su Klaipėdos regiono merais jis sakė, kad labiausiai nerimą kelia tai, kad kol kas nėra jokių rekomendacijų, kaip ilsėtis.

Lietuvoje tęsiantis karantinui dėl koronaviruso plitimo grėsmės, susirgimų skaičius pastarosiomis dienomis mažėja. Sveikatos apsaugos ministras Aureljus Veryga pareiškė, kad remiantis Europos Komisijos duomenimis infekcija Lietuvoje gęsta.

Lietuvoje iš viso nustatyti 1344 koronaviruso atvejai, tebeserga 808 žmonės. Mirė 44, pasveiko – 536 asmenys.

Pajūrys nerimauja dėl vasaros sezono

Prezidentas, konferenciniu skambučiu kalbėjęsis su Klaipėdos regiono merais, teigė išgirdęs nuogąstavimus dėl ateinančio vasaros sezono slegiančios nežinios. Ypač dėl to nerimauja pajūrio verslininkai.

„Kol kas, deja, neturime jokių rekomendacijų iš medikų ar iš Sveikatos apsaugos ministerijos, kaip turėsime ilsėtis. Dabar turime rekomendacijas, kaip turėsime gyventi, bet kaip turėsime ilsėtis vasarą, kad tai nesukeltume pavojaus nei sau nei aplinkiniame – ne“, – sakė jis.

Dėl glaudaus bendradarbiavimo jis taip pat negailėjo pagyrų tiek Neringos, tiek Palangos, tiek Klaipėdos rajonų savivaldybėms.

„Šios savivaldybės atspindi neblogą ir sektiną savivaldybių bendradarbiavimo pavyzdį, nes jos suvienytos į vieną savivaldybių asociaciją, kurie sprendžia joms bendrus klausimus“, – sakė jis.

Seimas šiandien pritarė prezidento veto dėl kainų reguliavimo

LRT.lt primene, kad Seimas antradienį pritarė G. Nausėdos veto dėl įstatymų, numatančių galimybę Vyriausybei reguliuoti kainas per ekstremaliąją situaciją. Jas reguliuoti bus galima tik nepaprastosios padėties metu.

Vis dėlto G. Nausėdos ir valdančiųjų ginčas dėl skiriamų Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininko tęsiasi.

Prezidentas praėjusią savaitę teigė iš naujo Seimui teiksiąs šio neseniai atmestas kandidatūras į KT teisėjus ir LAT pirmininkus. Jis tvirtino neišgirdęs iš Seimo narių argumentų, kodėl advokatė Giedrė Lastauskienė netinka eiti Konstitucinio Teismo teisėjos pareigas, o teisėja Sigita Rudėnaitė – LAT pirmininkės.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį pareiškė, kad jeigu prezidentas teiks tuos pačius kandidatus, parlamentarai kreipsis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar tai teisėta.