Lietuvoje

2020.04.28 13:53

Kretingos rajone esančioje slaugos ligoninėje koronavirusas nustatytas pacientui

NVSC: padėtis Antavilių pensione kelia nerimą; atnaujinta 14.43
Ramūnas Jakubauskas, BNS, LRT.lt2020.04.28 13:53

Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje koronavirusas nustatytas senyvo amžiaus pacientui, antradienį pranešė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

„Rizikos grupėje esantis pacientas Kartenoje slaugytas nuo praėjusių metų lapkričio pabaigos. Jį planuota perkelti į paliatyviąją slaugą, todėl prieš tai buvo paimtas mėginys dėl koronaviruso bei buvo sulaukta teigiamo rezultato. Asmuo jau yra pervežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę“, – feisbuke rašė meras.

Jo teigimu, slaugos ligoninėje yra 28 pacientai, kurie šiuo metu tikrinami dėl koronaviruso, taip pat tikrinami ir ligoninės darbuotojai.

„Personalui mėginiai buvo paimti ir prieš savaitę. Visi jie buvo neigiami. Tiesa, tąkart koronavirusas buvo patvirtintas vienai ligoninės darbuotojai, tačiau ji turėjo nedarbingumą ir jau mėnesį ligoninėje nedirbo“, – teigė A. Kalnius.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, anot mero, šiuo metu vykdo epidemiologinį tyrimą, taip pat su ligoninės vadovais sprendžia dėl personalo izoliavimo, srautų atskyrimo bei imasi kitų reikalingų veiksmų.

Lietuvoje koronavirusas iki šiol nustatytas 1344 žmonėms, 44 asmenys mirė, 536 pasveiko.

Užsikrėtė ir pensiono gyventojas

Pirmadienį šalyje nustatyti penki nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai: po vieną Molėtuose ir Šilutės rajone ir trys atvejai Vilniuje (vienas atvejis įmonėje „Vilnika“, antras žmogus – Kabiškių gyventojas, trečiasis – Antavilių pensiono gyventojas).

Kaip sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, pirmadienio vakarą gauta informacija apie vieną Antavilių pensiono gyventoją, kuris buvo hospitalizuotas dėl traumos, tačiau patikrinus dėl koronaviruso paaiškėjo, kad jo rezutatas yra teigiamas. Žmogus pervežtas į Santaros klinikas.

Antavilių pensione atliekama epidemiologinė diagnostika ir tyrimai. Anksčiau koronavirusas šioje įstaigoje buvo nustatytas dviem darbuotojams. Nustatyta, kad Antaviliuose sąlytį turėjo 90 pacientų ir 8 darbuotojai, kurie šiuo metu yra izoliuoti.

Pasak NVSC atstovės, situacija kelia nerimą ir dėl to, jog darbuotojai nejautė simptomų.

„Žmonės neturėdami simptomų neįsivaizduoja, kad galėtų kelti grėsmę aplinkiniams, tai visų pirma kelia nerimą“, – sakė G. Megelinskienė.

„Džiugi žinia, kad „Senevitoje“, ištyrus 37 pacientus, nustatyta, kad rezultatai yra neigiami, pacientai šiuo metu neserga. Aštuoni darbuotoja yra saviizoliacijoje“, – sakė Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja.

G. Megelinskienė pabrėžė, kad Klaipėdos hospise padėtis nepasikeitė, bet Klaipėdos viešojoje įstaigoje „Ori senatvė“ susirgo socialinio darbuotojo padėjėjas ir nustatyta, kad paliatyvios priežiūros paslaugos teikiamos pacientų namuose. Nustatytas vienas sąlytį turėjęs darbuotojas ir keturi pacientai. Vienas pacientas hospitalizuotas Klaipėdos ligoninėje.

Nemenčinėje, pasak G. Megelinskienės, buvo atlikti 2,5 tūkst. tyrimų, iš jų nustatyta 40 sergančiųjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.