Lietuvoje

2020.04.29 00:00

Keturiasdešimt ketvirtoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA2020.04.29 00:00

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Antradienį pranešta, kad perskaičiavus duomenis, šalyje iš viso nustatyti 1344 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1344; pasveikusių: 536; mirčių: 45.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Antradienį patvirtinta 45-a mirtis nuo koronaviruso

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) antradienį vakare iš Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro gavo pranešimą apie dar vieną mirties nuo koronaviruso sukeltos infekcijos atvejį Lietuvoje. Asmuo priklausė 75–80 metų amžiaus grupei ir sirgo gretutinėmis ligomis.

Lietuvoje – tik 5 nauji koronaviruso atvejai

Kaip antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), šalyje per parą nustatyti 5 nauji koronaviruso atvejai, tačiau patikslinus statistiką bendras ligos atvejų skaičius sumažėjo iki 1344.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tikslina, kad anksčiau skelbti rezultatai buvo teigiamų tyrimų skaičius, o ne sergančiųjų, todėl realus jų skaičius šalyje yra mažesnis 105 atvejais nuo pirmadienį skelbtų 1449. Oficialiai Lietuvoje COVID-19 ligos atvejų ufiksuota 1344.

Skelbiama, kad antradienio duomenimis sergančių COVID-19 asmenų yra 808. Pasveikusių nuo COVID-19 skaičius išaugo iki 536 asmenų.

Vyriausybė pradeda ruoštis antros bangos scenarijui

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad netrukus Europos Komisija turėtų skelbti prognozę šalims dėl koronaviruso. Jis kol kas pasidalijo pirmine žinia: Lietuvai suskaičiuotas užkrečiamumo rodiklis siekia 0,85.

„Tai reiškia, kad infekcija gęsta. Vienas žmogus turi galimybę užkrėsti mažiau nei vieną asmenį“, – sakė A. Veryga. Ministras pabrėžė, kad užsikrėtimų kreivė plokštėja.

„Infekcija išlieka, bet nedidelis atvejų skaičius reiškia, kad karantinas, visuomenės sąmoningumas padarė savo“, – sakė A. Veryga. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karantinas gali būti atšauktas, bet apribojimai liktų

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad tokių ribojimų, kokie buvo taikomi per šv. Velykas, per ilgąjį Motinos dienos savaitgalį nebus, tačiau rekomenduoja nevažiuoti sveikinti motinų ir elgtis atsakingai. Taip pat premjeras prakalbo apie tai, kad po gegužės 11 dienos karantinas gali nebebūti tęsiamas.

„Galiausiai dėl karantino, kuris galioja iki gegužės 11 dienos. Kol kas anksti sakyti, ar jis bus pratęstas, ar ne. Viską lems epidemiologinė situacija. Gali būti, kad karantinas nebebus tęsiamas, tačiau tam tikri apribojimai išliks“, – rašo premjeras. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Padėtis Antavilių pensionate rimta

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė LRT RADIJUI sakė, kad padėtis Antavilių pensionate yra rimta, o pirmas susirgęs darbuotojas yra iš Kabiškių kaimo, kuriame fiksuojamas jau ne pirmas COVID-19 susirgimas.

„Iš tiesų pirmasis darbuotojas (Antaviliuose – LRT.lt), kuris susirgo, jis gyvena Kabiškių kaime, apie kurį mes kalbėjome jau ir praeitą savaitę, kad tai nerimą kelianti teritorija ir būtent toks atskiras židinys gali būti Vilniaus rajone“, – sako ekspertė.

Ji teigia, kad padėtis Antavilių pensionate kelia nerimą, nes ten gyvenantys asmenys yra rizikos grupėje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Seimas sugriežtino bausmes už saviizoliacijos pažeidimus

Seimas antradienį priėmė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis sugriežtino bausmes už saviizoliacijos pažeidimus – numatyta, kad asmenys, kurie buvo įspėti apie ligą, apie reikalingas apsaugos priemones, bet bendravo su žmonėmis ir taip sukėlė pavojų užsikrėsti kitiems, būtų baudžiami laisvės atėmimo bausme iki vienerių metų.

Už BK pataisas balsavo 70 Seimo narių, įstatymo pakeitimams nepritariančių nebuvo nepritarė parlamentarų, 1 parlamentaras susilaikė.

Šių pataisų priėmimas Seime buvo užstrigęs, mat opozicijai nusprendus nedalyvauti balsavime, vis pritrūkdavo balsų sprendimui priimti. Antradienį, balsuojant dėl BK pataisų priėmimo, opozicijos atstovai, tai yra konservatoriai, liberalai, iš opozicijos į Seimo mažumą pasitraukiantys socialdemokratai, taip pat, kaip ir anksčiau, balsavime nedalyvavo. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Atsidaro kai kurie KUL skyriai

Antradienį darbą atnaujina Klaipėdos universitetinė ligoninė, kurios didžioji dalis daugiau nei mėnesį buvo uždaryta dėl koronaviruso protrūkio.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno, kol kas darbo nepradės tik vienas skyrius, kuriame infekcija nustatyta mažiau nei prieš keturioliką dienų.

„Yra įvertinta situacija, dokumentai, planai, srautai, darbuotojų komandų formavimas. Buvo teiktos rekomendacijos, kaip geriau pradėti darbą. Galėtų pradėti darbą ligoninė, išskyrus traumatologinį skyrių. Nesinorėtų, kad į šią gydymo įstaigą sugrįžtų virusas“, – LRT RADIJUI sako R. Grigaliūnas iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Kai kurie skrydžiai gali būti atnaujinti gegužės viduryje

Su tam tikrais skrydžių ribojimais teks gyventi dar ilgai, o skrydžių atnaujinimo laukiantiems gyventojams jo nederėtų tikėtis bent artimiausias porą savaičių. Taip prieš Seimo posėdį teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Galėtume orientuotis apie pirmus žingsnius apie gegužės 10–15 d.“, – paklaustas apie skrydžių atnaujinimą tvirtino S. Skvernelis.

Anot jo, vis dėlto svarbu atsiminti, kad skrydžiai ir toliau bus ribojami, jie nevyks į ar iš šalių, kurios netaiko karantino režimo ar yra masinio koronaviruso platinimo židiniai.

„Taip, Vyriausybė svarstys, kaip atstatyti skrydžius Vilniaus oro uoste, bet tai tikrai ne šiuo metu“, – patikino S. Skvernelis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Seimas nepritarė kainų reguliavimui

Nors valdantieji tikino bandysiantys veto atmesti, jų užsispyrimo antradienį nepakako – po balsavimo Seimas pritarė prezidento veto ir tuo pačiu užkirto kelia Vyriausybei reguliuoti būtinųjų prekių kainas, paskelbus ekstremaliąją situaciją.

Už Civilinio kodekso pakeitimus, kurie galėtų numatyti kainų reguliavimą, su visomis prezidento teiktomis pataisomis ir papildymais balsavo 61, prieš 18, susilaikė 31 parlamentaras.

Nepaprastosios padėties įstatymas taip pat buvo priimtas su visomis prezidento pataisomis. Už tai pasisakė 85 Seimo nariai, prieš – 15, susilaikė – 18. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.