Lietuvoje

2015.10.16 15:11

Viešajame transporte jau skamba pranešimai anglų kalba

LRT.lt2015.10.16 15:11

Kuriant patrauklesnį miestą turistams, sostinės viešajame transporte svečiams aktuali transporto informacija pradėta skelbti anglų kalba, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai.

Periodiškai skambančiu garsiniu įrašu viešojo transporto stotelėse iš užsienio atvykę svečiai sveikinami anglų kalba: „Sveiki atvykę, mieli miesto svečiai! Džiugu, kad savo kelionei pasirinkote viešąjį Vilniaus miesto transportą. Maloniai primename aktyvinti savo bilietą. Daugiau informacijos apie viešojo transporto sistemą ir jūsų keliones rasite interneto svetainėje www.vilniutransport.lt“.

„Iki šiol Vilniuje besilankantiems užsienio svečiams stigo informacijos apie tai, kaip naudotis viešuoju transportu, nes lietuviškai skambantys įrašai jiems nieko nesako, todėl įgarsinome pranešimą ir anglų kalba, kuriame primename apie bilietų aktyvinimą ir  galimybę planuoti kelionę internete“, – teigia „Susisiekimo paslaugų“ l. e. p. direktorė Modesta Gusarovienė.

Pasak M. Gusarovienės, daugelyje Europos sostinių tokie ir panašūs informaciniai pranešimai turistams yra įprasti. Informacinių pranešimų lietuvių kalba jie nepakeis, o stotelių pavadinimai ir toliau skelbiami lietuvių kalba.

„Visa svarbi informacija ir toliau bus skelbiama lietuviškai. O naujasis pranešimas anglų kalba padės kurti Vilnių svetingą visiems, skatins atvykusius kuo dažniau naudotis Vilniaus viešuoju transportu“, – sako „Susisiekimo paslaugų“ vadovė.

Kad miesto svečiai jaustųsi patogiau, nuo rugsėjo 1 d. viešojo transporto tvarkaraščiuose atsirado naujas sutartinis žymėjimas, kuriuo išskiriami į oro uostą vykstančių autobusų maršrutai. Lėktuvo simbolis atsirado 1, 2, 88 ir 3G maršrutų rodyklėse, viešojo transporto stotelėse esančiuose eismo tvarkaraščiuose.

Apie į oro uostą vykstančius autobusus lėktuvo simboliu informacija žymima ir viešojo transporto stotelėse esančiose švieslentėse. Autobusų maršrutų rodyklėse anglų kalba nurodoma ir galinė maršrutų stotelė – Oro uostas.

Informacija apie į oro uostą vykstančius maršrutus taip pat pateikiama internetinėse svetainėse www.vilniustransport.lt ir www.stops.lt bei mobiliojoje programėlėje m.Ticket, kuri padeda patogiai ir greitai planuoti keliones Vilniaus mieste.

Planuojama, kad viešajame transporte atsiras papildomi informaciniai lipdukai, kuriuose bus daugiau lengvai suprantamos miesto svečiams informacijos apie viešąjį transportą, bilietų rūšis ir keliones Vilniaus mieste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt