Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.28 11:16

Socialdarbietis Kirkilas: Seimo opozicinės koalicijos irimas buvo užprogramuotas

LRT.lt 2020.04.28 11:16

Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDDP) frakcijos narys, LSDDP partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas įvertino Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP), vadovaujamos Gintauto Palucko, žingsnį pasitraukti iš opozicinės koalicijos kaip klaidos pripažinimą, rašoma partijos išplatintame pranešime.

„Socialdemokratai buvo pakliuvę į konservatorių pinkles, ir aiškiai su jais pūtė į vieną dūdą. Rinkėjams, žinoma, tai reiškė, kad socialdemokratai paklūsta konservatorių planui, kad takoskyra tarp politinių jėgų išsitrina, o veikla supanašėja. LSDP lyderio pareiškimą prieš rinkimus pasitraukti iš opozicinės koalicijos vertinu kaip socialdemokratų padarytos klaidos pripažinimą. Visuomet sakau, kad geriau ištaisyti klaidą, negu nieko nedaryti ir susitaikyti su pasekmėm“, – sako G. Kirkilas.

Pasak G. Kirkilo, socialdemokratų atsiskyrimas nuo opozicijos šiuo metu, kai iki rinkimų liko nedaug laiko, turi aiškų tikslą – atsiriboti nuo dabartinio opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kalbėjimo viešumoje opozicijos vardu, taip pat ir socialdemokratų vardu. Opozicinės koalicijos irimas buvo užprogramuotas artėjant rinkimams, nes šis dešiniųjų suformuotas opozicijos darinys niekad ir nebuvo tvirtas, opocinė koalicija neturėjo bendros programos, bendrų tikslų aiškiai deklaruotų Lietuvos žmonėms.

„Seimo opozicijos vertė kyla ne tik oponuojant ir kritikuojant, bet būtent pateikiant konkrečius sprendimus, galinčius pakeisti valdančiųjų pasiūlymus, deja stiprumu ir pasiūlymais šios kadencijos opozicija nesužibėjo“, – sako G. Kirkilas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi