Lietuvoje

2015.10.16 13:33

Į LRT eterį žengia „Vario audra”

2015.10.16 13:33

Penktadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS eteris griaudės – prasideda pučiamųjų orkestrų konkursas „Vario audra“, kuriame 12 pučiamųjų instrumentų orkestrų iš įvairių Lietuvos miestų varžysis dėl geriausiojo vardo. Į pergalę juos ves  kapitonai – žinomi dainininkai. Konkursą veda Gabrielė Martirosianaitė ir Giedrius Savickas.

Viena iš  atlikėjų  – Girmantė Vaitkutė – džiaugiasi nauju projektu ir tikisi, kad žiūrovai jį taip pat pamėgs. „Paauglystėje pati esu grojusi orkestre. Labai džiaugiuosi, kad televizijoje atsiranda tokio formato projektai. Tikiuosi, kad žiūrovams bus įdomu“, – viliasi dainininkė. Orkestrams taip pat talkins: Violeta ir Vilius Tarasovai, grupė „Patruliai“, Vilija Matačiūnaitė, Liudas Mikalauskas, grupės DAR, „Neteisėtai padaryti“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Aktyviai besirengiantys konkurso dalyviai mokosi ne tik naujų kūrinių, bet ir šokio žingsnelių.

„Vario audra” – unikalus projektas, kuriame vienu metu scenoje skamba net 150 varinių pučiamųjų instrumentų.

Orkestrus vertins profesionalų komisija: muzikologė Zita Kelmickaitė, valstybinio orkestro „Trimitas” vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis ir dainininkas, operos solistas Merūnas Vitulskis.

„Vertinsim pagal skambesį, pagal tai, ar orkestrams pavyksta uždegti žiūrovus. Jeigu žmogaus tie trimitai ir dūdos nepakels nuo kėdžių, vadinasi, dalyviai šiaip sau dūdavo. Bet, jeigu pučiamųjų orkestrai, kurie Lietuvoje turėjo labai gilias tradicijas, atgims būtent šio projekto dėka, – tikslas bus pasiektas“, – sako Z. Kelmickaitė.

https://youtu.be/2ZYKjG5Kak0

Orkestrus gali palaikyti gali LRT televizijos žiūrovai, skambindami nuorytais telefonų numeriais. Telefono skambučiai kainuoja tiek, kiek kainuoja paskambinti savo telefonu į kitą tinklą.

Šį vakarą kviečiame palaikyti savo favoritus šiais telefonais:

8 700 44701       Violeta ir Vilius Tarasovai ir Klaipėdos Stasio Šimkaus koncervatorijos pučiamųjų instrument orkestras, vadovas Zenonas Šimkus.

8 700 44702      „Patruliai“ ir Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestras, vadovas ir dirigentas Romas Jasevičius.

8 700 44703      „Neteisėtai padaryti“ ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto orkestras, meno vadovas ir dirigentas Rolandas Lukošius.

8 700 44704      Vilija Matačiūnaitė ir specialiai projektui susikūręs orkestras „Vario kirtis“.

8 700 44705      Liudas Mikalauskas ir Panevėžio rajono, naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn”, vadovas ir dirigentas Remigijus Vilys.

8 700 44706      Grupė DAR ir Pabradės miesto kultūros centro fanfarinis orkestras. Vadovas ir dirigentas Bronislovas Vilimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.