Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.28 08:07

NVSC ekspertė apie situaciją Vilniaus r.: Kabiškių kaimas gali būti atskiras koronaviruso židinys

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.28 08:07

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė LRT RADIJUI sakė, kad padėtis Antavilių pensionate yra rimta, o pirmas susirgęs darbuotojas yra iš Kabiškių kaimo, kuriame fiksuojamas jau ne pirmas COVID-19 susirgimas.

„Iš tiesų pirmasis darbuotojas (Antaviliuose – LRT.lt), kuris susirgo, jis gyvena Kabiškių kaime, apie kurį mes kalbėjome jau ir praeitą savaitę, kad tai nerimą kelianti teritorija ir būtent toks atskiras židinys gali būti Vilniaus rajone“, – sako ekspertė.

Ji teigia, kad padėtis Antavilių pensionate kelia nerimą, nes ten gyvenantys asmenys yra rizikos grupėje.

„Padėtis rimta ir kelia nerimą, kadangi globos namų personalo susirgimai iš karto neramina, kadangi globos namuose gyvena žmonės, kurie ir priklauso koronaviruso rizikos grupei. Tačiau taip pat nerimą kelia tai, kad tai yra slaugos personalas ir šie žmonės turi sąlytį su globos namų gyventojais“, – teigia G. Megalinskienė.

Ji teigia, kad buvo nuspręsta ištirti ne tik darbuotojus, bet ir pensionato gyventojus.

„Buvo nuspręsta , kad reikia imti mėginius ne tik personalui, kas yra daroma personalui profilaktiškai kas 7 dienas, bet ir gyventojams. Iš viso sąlytį turėjo 90 gyventojų, skaičius tikrai didelis, ir 8 darbuotojai, jie izoliuojami“, – LRT RADIJUI pasakoja G. Megalinskienė.

Kol kas nėra žinoma, ar Antavilių pensionate yra koronavirusu užsikrėtusių asmenų.

„Iš tiesų šiuo metu nežinome, ar yra sergančių, ar užsikrėtusių gyventojų, tai aišku, svarstysime visus variantus, kai paaiškės gyventojų tyrimų rezultatai. Labai tikiuosi, kad viskas bus gerai ir gyventojai nebus užsikrėtę“, – tikina ji.

G. Megalinskienė pabrėžia, kad, nustačius pirmus koronaviruso atvejus įmonėje „Vilnika“, visiems aplinkiniams globos namams buvo išsiuntinėti klausimynai ir aiškinamasi, ar yra sąsajų su darbuotojais.

„Kai buvo nustatyti atvejai „Vilnikoje“, mes aiškinomės ir visiems globos namams aplink siuntėme klausimynus ir prašėme identifikuoti darbuotojus, kurie turi sąsajų su „Vilnika“, ir iš Antivilių buvo 6 darbuotojai. Buvo nuspręsta imtis nestandartinių priemonių ir tuos darbuotojus, kurie turi sąsajų, izoliuoti. Taip ir buvo padaryta. Vylėmės, kad vis dėlto sąsajų su „Vilnika“ sumažinimas mums padės suvaldyti situaciją, bet panašu, kad šiuo metu tam tikra teritorija rizikinga, šiuo atveju Kabiškių kaimas, padarė savo darbą ir ten gyvenantis žmogus užsikrėtė koronavirusu“, – teigia ji.

LRT.lt primena, kad Antavilių pensionate yra nustatyti 2 koronaviruso atvejai personalo darbuotojams. Iš viso pensionate gyvena apie 300 senjorų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi