Lietuvoje

2020.04.28 07:03

Pradeda veikti kai kurie uždaryti Klaipėdos universitetinės ligoninės skyriai

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.28 07:03

Antradienį darbą atnaujina Klaipėdos universitetinė ligoninė, kurios didžioji dalis daugiau nei mėnesį buvo uždaryta dėl koronaviruso protrūkio.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktoriaus Raimundo Grigaliūno, kol kas darbo nepradės tik vienas skyrius, kuriame infekcija nustatyta mažiau nei prieš keturioliką dienų.

„Yra įvertinta situacija, dokumentai, planai, srautai, darbuotojų komandų formavimas. Buvo teiktos rekomendacijos, kaip geriau pradėti darbą. Galėtų pradėti darbą ligoninė, išskyrus traumatologinį skyrių. Nesinorėtų, kad į šią gydymo įstaigą sugrįžtų virusas“, – LRT RADIJUI sako R. Grigaliūnas iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis paaiškino, kaip ligoninė atnaujina veiką.

„Pradės veikti neurochirurgijos, veido-žandikaulių ir krūtinės chirurgijos ir urologijos skyriai. Trečiadienį pradės veikti apdomonalinės chirurgijos ir neurologijos profilių skyriai. Nuo pirmadienio – vidaus ligų, traumatologijos ir kraujagyslių chirurgijos skyriai. Atidarome tas paslaugas, kurių kitos ligoninės neteikia“, – teigia jis.

Dėl infekcijos išplitimo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje kovo pabaigoje buvo uždaryta dešimt skyrių, o susidariusią situaciją tyrė speciali Sveikatos apsaugos ministerijos komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.